Te mihez kezdenél ennyi lóvéval?
Topkeresetek: 10 milliárd volt a legnagyobb magyar jövedelem
A legnagyobb jövedelemmel rendelkező magyar tavaly osztalékból keresett 9,8 milliárdot, a legmarasabb fizetés pedig 1,9 milliárd forint volt - írja a Világgazdaság.
Egyre többet keresnek a jól kereső magyarok, az átlagot meghaladó mértékben emelkedtek a TOP-jövedelmek 2015-ben - derül ki a Nemzeti Adó és Vámhivatal Világgazdaságnak küldött adataiból. A múlt évi adóbevallások tanúsága szerint tavaly az első száz legmagasabb jövedelmet kimutató magánszemély összesen 130,5 milliárd forint jövedelmet vallott be, ami 23 százalékos növekedés a 2014-eshez képest.
A legmagasabb jövedelmet bevalló magyar 9 milliárd 759 millió forintos keresetről adott számot - tavalyelőtt a csúcsjövedelem 4,3 milliárd forint volt, vagyis ez összesen 124,5 százalékos növekedést jelent.
Az adatokból annyi látszik, hogy a legtöbbet kereső magyar osztalékként vette fel jövedelmét, méghozzá külföldön. A NAV adatai szerint ugyanis a legmagasabb forrásadós jövedelem tavaly 9 milliárd 756 millió forint volt - ebből azért kikövetkeztethető, hogy a legjobban kereső honfitársunk szerény bruttó 250 ezer forintos havi alapfizetést is hazatolhat valamilyen formában. A többit azonban nem itthon kereste meg, a legnagyobb forrásadós jövedelem ugyanis az adóhivatal beszámolója szerint teljes egészében külföldi osztalékjövedelem volt.
Egy vállalat sikeressége mérettől függetlenül több dolgon múlhat, azonban a sikeres marketing igazán erőssé teheti azt, válság esetén is.
Ezt mindenképp tudnod kell, mielőtt belevágsz egy start-up finanszírozásába, kezdő vállalkozóként.
A magyar felnőttek mintegy 60 százaléka fél attól, hogy élete során rosszindulatú daganatot diagnosztizálnak nála.
Nincsenek könnyű helyzetben a hazai induló vagy bővülni kívánó vállalkozások: nehezen előrejelezhető egy-egy termék vagy fejlesztés várható sikere vagy megtérülése.
- Csizmazia Gábor: A félidős választásokon akár a Biden-kormányzat rémálma is valóra válhat
- Már 100 körül van azoknak a benzinkutaknak a száma, ahol egyáltalán nem lehet tankolni - a nap hírei
- Javaslatokkal álltak elő az ellenzéki pártok a rendkívüli országgyűlési ülésen
- Tíz évre ítéltek egy orosz harckocsizót, aki egy ukrán lakóházra nyitott tüzet
- Gondok a gyógyászati segédeszközök ellátásában
- A benzinkutak szerint beindult a mezőgazdasági felvásárlás, de lépett a lakosság is
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


