27 °C Budapest

Mexikói és orosz munkások dolgoznak a nógrádi gyárban

Pénzcentrum
2016. június 29. 09:34

Luxuskabriók ponyváját készítik a mexikói varrónők, akik három hónapra jöttek Magyarországra. De a szakképzett munkaerőből akkora a hiány, hogy a beszállító multi Szerbiából és Oroszországból is kénytelen volt munkásokat hozatni. Közben Salgótarján környékén 20-25 százalékos a munkanélküliség - írja a Népszabadság.

Szügyön három nagy, autógyáraknak beszállító nemzetközi cég is betelepült az ipari parkba. Mexikói, orosz és szerb vendégmunkásokat dolgoztatnak a Balassagyarmathoz közeli faluban. A munkaerő-behozatal oka, hogy az év első felében megnőtt a rendelésállomány, de

a környéken nem találtak szakképzett varrónőket.

A rendelésállomány nem csökkent, ezért oroszországi és szerbiai gyáregységükből is irányítottak ide munkásokat.

A szügyi helyzet nem példa nélküli. Korábban felmerült, hogy egy másik multi magyar leánycége nepáli vendégmunkások alkalmazása, de ők úrrá lettek a helyzeten.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.07.17 16:13
Az előző írásomban Robert Kegan munkásságán keresztül arról írtam, hogy a vezetők nem egyszerűen dön...
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 20. hétfő
Illés
30. hét
Július 20.
A Hold napja
EZT OLVASTAD MÁR?