A különböző nyugdíjindexek aszerint rangsorolják az egyes országokat, hol a legjobb letelepedni nyugdíjas korban.
Alapvetően uniós támogatásból, 90 órás intenzív finn nyelvtanfolyam indul a baranyai Geresdlakon, a 800 fős faluból várhatóan tizenketten vállalkoznak a tanulásra - írta a Népszabadság.
A lap hétfői számában megjelent cikk szerint a finn nyelv iránti érdeklődés oka, hogy a faluban 100-150 finn állampolgár él évente 6-8 hónapon keresztül - nyugdíjasok, illetve olyanok, akiknek munkája ezt lehetővé teszi. Eddig 24 portát vettek meg finnek, egy portát 2-3 család használ.
Habjánecz Tibor, a falu polgármestere szerint elképzelhető, hogy további finn családok is vásárolnak portákat a településen, hiszen mostantól minden hétvégén legalább egy finn turistabusz veszi célba a falut.
A finnek hatása nem csak a finn nyelv iránti érdeklődésben mutatkozik meg, hanem abban is, hogy mára már minden negyedik-ötödik családnak van szaunája Geresdlakon, vagyis Magyarországon minden bizonnyal itt a legnagyobb a szaunasűrűség.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







