20 °C Budapest

35 százalékos áfakulcs jöhet Magyarországon?

Pénzcentrum
2013. március 12. 14:02

Orbán Viktor szerint szükség lenne egy, a luxuscikkekre kivetett 35 százalékos adókulcsra, de - mint fogalmazott - erről valószínűleg vita lenne a nemzetközi szervezetekkel.

A miniszterelnök a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara keddi rendezvényén arról beszélt, hogy az adórendszert a kormányzat a fogyasztást terhelő adókra súlyozta át, amiből szerint hiányzik még egy luxustermékeket terhelő 35 százalékos áfakulcs.

A miniszterelnök szerint sokkal jobban járna az ország, ha tagolttá teszik a forgalmi adó rendszerét - itt pedig hiányzik egy áfakulcs, méghozzá egy 35 százalékos kulcs a luxustermékekre. A kormány korábban már kérte az Európai Bizottságtól, hogy a jelenlegi szabályozással ellentétben az általános kulcson felül másik kulcsot is bevezethessenek - erre ugyanis jelenleg nincs mód - tette hozzá a kormányfő. 

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 18. szombat
Andrea, Ilma
16. hét
Április 18.
Cirkuszok világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?