25 °C Budapest

500 munkanélkülit vesz fel a multi Magyarországon

MTI
2011. március 28. 15:02

Másfél év alatt 500 regisztrált munkanélküli szerzett szakmát a Hankook Tire Magyarország Kft. segítségével, s kapott biztos munkahelyet a cégnél; az ötszázadik oklevelet hétfőn adta át Kim Yong Hak, a cég általános ügyvezető igazgatója a szakképzést kitűnő eredménnyel befejezett Kubina Istvánnak - közölte az MTI-vel a vállalat kommunikációs menedzsere.

A rácalmási gumiabroncsgyártó cég 2009 augusztusában kezdte el az Országos Képzési Jegyzékben is szereplő abroncsgyártó képzést, a regionális munkaügyi központokkal és a dunaújvárosi Lorántffy Zsuzsanna Szakközépiskolával együttműködve - tájékoztatott Roy Katalin.

Ez idő alatt 20 csoportban, havonta 4 párhuzamosan futó kurzusban, több mint félezer, húszas, harmincas éveiben járó, regisztrált munkanélküli vett részt a tanfolyamon, kapott oklevelet, s talált biztos munkahelyet a Hankook Tire Magyarország Kft.-nél. Az idén további 250 munkanélkülinek kínál képzési lehetőséget, valamint a tanfolyam sikeres befejezését követően munkát a Hankook Tire Magyarország Kft.

A 2007 júniusától működő gyárban jelenleg 1700-nál többen dolgoznak, s naponta 17 ezernél több gumiabroncs készül el a személyautók, városi terepjárók (SUV), és könnyű tehergépkocsik számára az európai piacra. 2009-ben megkezdődött a gyár bővítése, s annak eredményeként ez év második felétől 1900-ra nő a dolgozók száma, s megteremtődnek évi 10 millió gumiabroncs gyártásának a feltételei.

 

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.10 12:47
A határhúzás nehézsége és a napi mikrostressz adagunk összefügg. Van kliensem, aki azt mondja, hogy...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 24. szerda
Iván
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?