32 °C Budapest

Aljas nyugdíjtrükk! Csak két hónap után jött rá, hogy nagy baj van!

2011. február 4. 09:42

Szokatlan bűncselekményről számolt be egy vidéki rendőrkapitányság vezetője. A trükkös csaló megszerezte a károsult személyes adatait, valamint a nyugdíjfolyósítási törzsszámát és a hivatalos formanyomtatvány felhasználásával a saját bankszámlájára kérte a nyugdíjast megillető ellátást.

Más számláján landolt egy ópusztaszeri illető nyugdíja - számolt be a promenad.hu hírportálnak dr. Frank Antal őrnagy, Kisteleki Rendőrkapitányság vezetője. Egy ópusztaszeri lakos tett feljelentést ismeretlen tettes ellen, aki még 2010 októberében - a feljelentő engedélye és beleegyezése nélkül - a Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz címzett levélben kérte a feljelentő nyugdíjának bankszámlára történő utalását, annak ellenére, hogy a feljelentő nem is rendelkezik bankszámlával. Ennek következtében a feljelentő 2 havi nyugdíjától elesett, ez az összeg az ismeretlen személy számlájára került elutalásra. A bűncselekménnyel okozott kár 140 ezer forint.

Miből lesznek kifizetve idén a nyugdíjak? Kiszámoltuk

A nyomtatvány gyenge pontját használta ki a csaló

A Pénzcentrum.hu egy korábbi elemzése szerint a magyar nyugdíjasok 46%-a rendelkezik bankszámlával, a jogosultak 54%-a készpénzben kapja az ellátását. Akinek eddig a postás hozta a nyugdíját, de a jövőben azt szeretné, hogy bankszámlára utalják az ellátását, annak a következő nyomtatványt kell kitölteni.

 

Nyilatkozat a pénzforgalmi szolgáltató által vezetett fizetési számlára történő nyugdíj utaláshoz (a nyomtatványra kattintva letölthető)


A nyomtatvány aláírásával a nyugdíjas tudomásul veszi, hogy az ellátás havonta, a tárgyhónapban esedékes. Az ellátás utalását olyan fizetési számlára lehet kérni, amelynek a jogosult a tulajdonosa vagy társtulajdonosa, ellenkező esetben ellátásom kizárólag belföldi postai címre kerülhet folyósításra, készpénzfizetés kézbesítése útján.

Itt lehetne egy ellenőrző pontot beiktatni, amennyiben a nyugdíjfolyósító a nyomtatvány mellé bekérné az utolsó havi kivonatot, vagy a számlaszerződés másolatát.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Mikor érkezik meg az átutalás és mikor jön a postás?

A nyugdíjak folyósítási rendje szerint a bankszámlával rendelkezők legkésőbb minden hónap 12. napjáig hozzájutnak a pénzükhöz (decemberben idén is hamarabb jön majd a nyugdíj), aki készpénzben kapja a nyugdíját, annak az úgynevezett postai kifizetési naptárban meghatározott napon viszi a bankjegyeket postás.

Ha a nyugdíjas pénzintézetnél vezetett folyószámlára kérte az ellátást, akkor:

A folyósító szerv törzsszám, mint azonosító szám alatt folyósítja az ellátásokat. A nyugellátás kifizetése havonta a tárgyhónapra történik, legkorábban attól a naptól kezdve, amelytől azt határozattal megállapították a jogosultság megszűnésének (megszüntetésének) napjáig, de legfeljebb a jogosult elhalálozásának a napját magában foglaló naptári hónap utolsó napjáig.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.10 12:47
A határhúzás nehézsége és a napi mikrostressz adagunk összefügg. Van kliensem, aki azt mondja, hogy...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 20. szombat
Rafael
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 20. 07:45