Feljelentették a magyar Tescót: százmilliós hiba a dolgozók kárára?

2010. július 14. 08:32

Amennyiben a gyanú megalapozottnak bizonyul, úgy dolgozói béréből akár hétszázmillió forintot csalhatott el a Tesco Global Áruházak Zrt. A Pest Megyei Főügyészség hamarosan dönthet arról, hogy elrendeli-e a nyomozást az ügyben, amelyben eredetileg sikkasztás és adócsalás miatt tettek feljelentést -írja a Magyar Nemzet.

A lap szerint az áruházláncnál a papír alapú munkaidő elszámolásról elektronikus módszerre álltak át, de abban kikapcsolták a rendkívüli munkavégzés bérszámfejtését. A rendkívüli munkavégzésért - ilyen például, ha hét napon belül áttervezik valakinek a rendes munkaidő-beosztását- a napi bér ötven, vagy száz százaléka járna. Amennyiben a gyanú beigazolódik, 2009. februárig visszamenőleg az "elcsalt" összeg elérheti a 700 millió forintot.

Az ügy a Pest Megyei Rendőrfőkapitánysághoz került, akik egy részét átadták a vám- és pénzügyőrségnek, részben viszont elutasították a feljelentést. Az elutasítás miatt a vám- és pénzügyőrség a Pest Megyei Főügyészséghez fordult, az ügyészség várhatóan a nyomozás lefolytatását fogja elrendelni.

Iglódi-Csató Judit, a Tesco szóvivője a lapnak elmondta: dolgoznak rajta, igyekeznek megoldani a problémát. A szóvivő elismerte: az új elektronikus munkaerő-nyilvántartást végző programjuk egyelőre valóban nem tudja kezelni a hét napon belüli áttervezéssel kapcsolatos adminisztrációt, így az ezért járó plusz juttatást nem fizették ki.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.11.05 13:03
Havonta hány ejakuláció csökkenti a prosztatarák kockázatát? Növeli-e a rizikót, ha édesanyánknak va...
legacykft  |  2025.11.04 11:34
Napjainkban felkapottnak számít edzőterembe járni, futni, jógázni, túrázni, és mindezt megosztani eg...
kovacstunde  |  2025.11.01 09:00
Még nem tartok az út végén, de leírom azokat az érzelmi stációkat, amelyeken az 5 év alatt keresztül...
vezetoi-coaching  |  2025.10.30 11:08
Ha sohasem érezted magad imposztornak, nagy valószínűséggel pszichopata vagy. Ha túl sokszor (mindig...
coachco  |  2025.10.18 21:00
Péntek Orsolya új könyvének címe: Itt is istenek vannak Csavargókönyv [...] Bővebben!
NAPTÁR
Tovább
2025. november 5. szerda
Imre
45. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. november 5. 21:30
Agrárszektor  |  2025. november 5. 20:31