21 °C Budapest

Mégis bizonytalan a szuperbruttó eltörlésének időpontja

Pénzcentrum
2010. június 11. 10:15

A tegnapi hírekkel ellentétben mégsem bizonyos, hogy 2011-től a kormány megszünteti a szuperbruttósítást. A kabinet egyeztetéseinek egyik központi témája a szuperbruttósítás kérdése, mely költségvetési szempontból kényes kérdés.

A szuperbruttó jövő évi eltörléséről a Portfolio.hu mellett több más hazai médium is beszámolt. A Reuters beszámolója szerint azonban a kormány szeme előtt egy takarékos jövő évi költségvetés megalkotása lebeg, és az adóalapot növelő tétel megszüntetésének időpontjáról még nem határozott a kabinet.

2010.06.09 14:23
Nincs még döntés a szuperbruttósítás sorsáról

2010.06.09 14:00
László Csaba: kérdőjelek sokasága az adómódosítások körül

A szuperbruttó megszüntetésének időpontja mellett az adójóváírás kivezetésének menetrendje is kérdéses. Egyelőre csak annyit tudni a tervekről, hogy a kormány két év alatt fokozatosan kíván átállni a jelenlegi adórendszerről a szuperbruttósítás és adójóváírás nélküli 16%-os egykulcsos személyi jövedelemadózásra.

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

2010.06.08 16:00
Komoly hatásai lesznek az adócsökkentésnek

A szuperbruttósítás egykulcsos 16%-os szja mellett nagyjából 320 milliárd forintos költségvetési tételt jelent - derül ki Samu János, a Concorde elemzőjének számításaiból, melyet a Portfolio angol oldalán erre a linkre kattintva lehet megtekinteni. A büdzsére gyakorolt hatása emellett attól is nagymértékben függ, hogy a kormány milyen ütemben fogja kivezetni az adórendszerből az adójóváírást.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.05.07 15:40
Van az a pont egy párkapcsolatban, amikor már nem a nagy veszekedések uralják az időt, hanem a csend...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 8. péntek
Mihály
19. hét
Május 8.
Fagylalt nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom