20 °C Budapest

Elegáns irodát bérel havi 38,5 millióért az APEH

2009. július 15. 09:17

Havi 38,5 millió forintért bérelnek helyiségeket az APEH munkatársainak egy fővárosi A kategóriás irodaházban. A bérleti díj 3 hónap alatt több mint 1,5 millió forinttal nőtt meg. Az irodaházat a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő választotta ki az adóhatóságnak.

A Spirál I. Ingatlanfejlesztő Kft-vel márciusban aláírt, az APEH Közép-magyarországi regionális igazgatóságának 700 fős irodai elhelyezését biztosító szerződésben havi nettó 37 millió forint bérleti díj és havi nettó 9,9 millió forintos üzemeltetési költség áll.

Az irodaház kiválasztására még a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. tett ajánlatot, a nyertest hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás keretében választották ki. A lengyel anyavállalattal rendelkező ingatlanfejlesztő irodaházában a szerződés szerint 25 hónapra bérelnek helyiségeket, a megállapodás ezen felül további 5 hónapos opciós időszakot is biztosít.

Alig három hónap után módosították a szerződést és a havi bérleti díjat nettó 1,5 millió forinttal megemelték. Ezt azzal indokolták, hogy a kialakítás során többletköltségek merültek fel, valamint előre nem látható szervezeti változások történtek.

"Tavaly 1700 fővel bővül az adóhatóság létszáma, ezért volt szükség új irodákra. Az irodaházat nem az APEH, hanem a vagyonkezelő választotta ki, őket kell megkérdezni, hogy milyen indokok alapján döntöttek így." - mondta Bakonyi Ágnes, az APEH szóvivője.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A korábbi elképzelések szerint a helyszűkét a szervezet egy 2700 fős irodaház felépítésével oldotta volna meg, de ezt az elképzelést keresztülhúzta a válság. Időközben az éves prémium második részletének kifizetése is veszélybe került, emiatt sztrájk előtti hangulat uralkodik az APEH-ben.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.10 12:47
A határhúzás nehézsége és a napi mikrostressz adagunk összefügg. Van kliensem, aki azt mondja, hogy...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 17. szerda
Laura, Alida
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?