20 °C Budapest

Hova rejtették a csempészárut? Trükkös megoldások

2009. június 19. 17:02

Az elmúlt évekhez hasonlóan 2009-ben is részt vesz a Pénzügyőr Múzeum a június 20-án megrendezésre kerülő Múzeumok Éjszakája elnevezésű programsorozatban. Az idei kiállítás a vasfüggöny lehullásának 20. évfordulója kapcsán kerül összeállításra.

A Hősök terétől alig 5 percre (a Budapest VI. kerület Munkácsy Mihály utca 19/B. szám alatt), a késő szecessziós stílusban épült Schiffer-villában található Pénzügyőr Múzeum változatos programokkal várja látogatóit. Bemutatásra kerülnek különféle fotók, életképek és sztorik az 1970-es és '80-as évekből.


Forrás: museum.hu

Felidézésre kerül a vasfüggöny 1989-es lebontása, illetve az uniós csatlakozás, ahogyan a vámosok megélték.

Ezen kívül a látogatók megtekinthetik Vám- és Pénzügyőrség zenekarának műsorát, a kutyások bemutatóját, illetve tréfás vetélkedőkön vehetnek részt, ahol különböző nyeremények kerülnek kisorsolásra.

A gyerekek részére gyereksarok nyújt szórakozási lehetőséget, továbbá a Pénzügyőr Múzeum munkatársai tárlatvezetéseket, művészettörténeti sétákat tartanak, kipróbálhatóak a korabeli járművek, fényképezkedni lehet történelmi pénzügyőr egyenruhákban és bemutatkoznak a vámos települések. A rendezvény teljes időtartama alatt humoros kisfilmek vetítése zajlik vámosokról és utasokról.

JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 42 386 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 11,29%-ot) és a MagNet Bank (THM 11.68%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel vár a Vám- és Pénzügyőr Múzeum.

HR BLOGGER
legacykft  |  2026.07.17 16:13
Az előző írásomban Robert Kegan munkásságán keresztül arról írtam, hogy a vezetők nem egyszerűen dön...
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 25. szombat
Kristóf, Jakab
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. július 24. 20:31