34 °C Budapest

Mit lépnek idén a magyar cégek: az emberáldozattól óvakodnának!

Pénzcentrum
2009. január 6. 09:00

A Pécsi Tudományegyetem által, cégek körében készített felmérés eredményei szerint az alkalmazottak elbocsátása csak a legvégső lépés a vállalkozások részéről, helyette belső átalakításokkal, illetve a bérek befagyasztásával próbálják átvészelni a nehéz időszakot - írja a Népszabadság.

A tavaly november végi felmérésben 86 cég vett részt, melyek több mint fele kis- és közepes méretű vállalkozás volt, egyharmaduk iparvállalat, 20 százalékuk kereskedelmi cég és 6 százalékuk a pénzügyi szektorban tevékenykedett.

Háromnegyedük meglehetősen pesszimistán tekint a jövőbe, ami a forgalomnövekedést illeti, negyven százalékuk szerint 2009-ben árbevételük csökkenni is fog, ugyanakkor sokan a forint gyengülésében, és így a külföldi kereslet megemelkedésében bíznak.

A recesszió időtartamát tekintve optimistább a többség, mindössze 10 százalékuk gondolta úgy, hogy 3 évnél is hosszabb lehet a válság.

90 százalékuk költségcsökkentéssel, szervezeti hatékonyság növelésével igyekszik átvészelni a nehéz éveket, ugyanakkor 40 százalékuk külföldi piacok felé nyitna, hogy a csökkenő keresletet ellensúlyozza.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

A többség úgy vélte, hogy az elbocsátások miatt könnyebb lesz jó munkaerőt találni, ugyanakkor egyik cég sem állította, hogy létszámleépítést tervez jövőre, negyven százalékuk vallotta, hogy legfeljebb minimális leépítésre kerülhet sor.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.10 12:47
A határhúzás nehézsége és a napi mikrostressz adagunk összefügg. Van kliensem, aki azt mondja, hogy...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 21. vasárnap
Alajos, Leila
25. hét
Június 21.
Apák napja
Június 21.
A zene ünnepe
Június 21.
Jóga világnap
EZT OLVASTAD MÁR?