Az Európai Bizottság nyárig előáll egy javaslattal a csökkentett áfakulcsok új rendszeréről A javaslat, Kovács László szerint elsősorban a nagy munkaintenzitású szolgáltatások, esetleg a gyógyszerek, élelmiszerek, könyvek, vagy akár az éttermek árait tartaná olcsóbban - írja a Napi Gazdaság.
A biztos felhívta a figyelmet arra, hogy évente 200-250 milliárd euró veszteséget jelentenek az Európai Uniónak az adócsalások, és ennek tetemes részét az áfavisszaélések teszik ki.
Az EB még ebben a hónapban direktívatervezetet készít az áfacsalások elleni harcra. Nyárig pedig előállnak egy javaslattal a csökkentett áfakulcsok új rendszerének létrehozásáról, ami a nagy munkaintenzitású szolgáltatások, esetleg a gyógyszerek, élelmiszerek, könyvek vagy akár az éttermek árait tartaná alacsonyabban.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







