Ma kezdik el tárgyalni az egységes minimál jövedelem bevezetésének részleteit az osztrák tartományok. A havi 726 euróra, azaz mintegy 184 ezer forintra tehető összegről már karácsony előtt megállapodtak a néppárti és szociáldemokrata vezetők. Az összeg állampolgári jogon mindenkinek járna, bőven akad azonban még nyitott kérdés - írja a Világgazdaság.
A 9 osztrák tartományban jelenleg igen eltérő a minimál jövedelem révén kiváltani tervezett szociális segélyek összege, mely havi 420-620 euró között mozog. Becslések szerint évente 120 ezren részesülnek ilyen juttatásban, az emelés így összesen évi 100 millió euróba kerülhet.
Mivel ezt az összeget a tartományoknak kellene kigazdálkodniuk, nem valószínű hogy 2009. január 1-je előtt bevezethető az egységes minimál jövedelem. Egyelőre azt sem lehet pontosan tudni, hogy mit is váltana pontosan ez a juttatás, az azonban biztosnak tűnik, hogy a minimál jövedelmet mindenki megkapja, aki munkanélküli, nincs nyugdíja vagy más okból nincs jövedelme.
-
Az Év Bankja 2025: mutatjuk a teljes listát, ők lettek a győztesek
Csütörtökön adták át a Mastercard díjait.
-
Az innovációs fődíjat a Gránit Bank nyerte a Mastercard „Az év bankja” versenyén (x)
A Gránit Bankot választotta az Innovation szegmens legjobbjának a szakmai zsűri a Mastercard „Az év bankja 2025” versenyén
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







