Immár nem társult, hanem kapcsolt vállalkozásként tartja nyilván tulajdonrészcsökkenése miatt a Vodafone-t az Antenna Hungária. Legalább már nem kuszálja össze a számokat a mobil kaland a gyorsjelentésben.
Innentől kezdve azonban a konszolidációs kör változása miatt nem korrekt a 4. negyedéves adatokat elemezni úgyhogy írásunk az AH 2003-as eredményére vonatkozik. Végül is mindegy, a folyamatok így is látszanak, bár a bázisból nem kerültek ki a Vodafone-os vadhajtások, így az összehasonlítás megtévesztő a 2002-es évvel.
Főbb megállapítások
- a társaság árbevételdinamikája igen alacsony, a 2.4% gyakorlatilag semmi egy távközlés, média területén dolgozó társasághoz képest
- üzemi szinten a cég nyereségessége kielégítő, 8.5%-os üzemi eredményszint elfogadható
- a magas amortizáció miatt a cég cash termelő képessége igen jó, a 7.6 milliárdos EBITDA 28.8%-os marginnal párosul
- a jó cash termelő képességhez viszonyítva a 20 milliárd forintos nettó eladósodottság nem tekinthető nagynak, azonban költségei erőteljes lehúzó hatást fejtenek ki a nettó eredményre.
Az Antenna Hungária árbevétele éves szinten 25.3 milliárd forintra nőtt, bár egy egyéb bevételek már csökkenést mutattak. Az EBITDA 11%-os növekedést mutat, emelkedésében nagy szerepe van a személyi költségek lefaragásának. A személyi költségek csökkenése mögött azonban outsourcingot gyanítunk, így tényleges pozitív fejleménynek inkább az erőteljes általános költségkontrollt tekinthetjük.
Az üzemi eredmény nagyarányú emelkedése az ÉCS jelentős csökkenésének tudható be, amely valószínűleg a Vodafone "elvesztésének köszönhető". Az üzemi szintet azonban jelentősen rontották az emelkedő pénzügyi költségek.
Összességében a társaságcsoport 50 milliós nettó eredmény ért el, amely az elmúlt időszak súlyos (Vodafone-nak köszönhető) mínuszai után kis nyugalmat adhat a társaságnak.
A társaság kapcsán még 4 tényezőt érdemes megemlíteni
- tervezett privatizáció, szakmai befektető esetén nyilvános ajánlat
- jelentős kockázat a műsorterjesztési díjak jövőbeli alakulása miatt
- még mindig csak formálódik (bár jó irányba) a távközlési üzletág jövője)
- megfelelő értékeltség
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az esetleges privatizáció kapcsán érdemes kiemelni, hogy a jelenlegi árfolyam megfelelőnek tekinthető, mind az egy részvényre jutó saját tőke, mind a fundamentális érték területén.
A jelenlegi EBITDA érték stabilitását és egy 6-os EV/EBITDA szintet feltételezve a részvény fundamentális értéke 2156 forint, ennél sokkal többet valószínűleg senki sem akar adni a társaságért. (A Vodafone részedés még indokolhat reáliasan additív 900 forintot, de a részvény értéke még (10%-os műsorterjesztési diszkontot feltételezve) is maximum 2,700 forintra rúghat. )
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Berobbant a grillszezon: mutatjuk, mik lesznek az idei újdonságok
Egzotikus ízek is megjelentek a PENNY kínálatában.


