Exterior of the Hungarian national bank in Budapest, Hungary. The central bank of the Republic of Hungary is known as the MNB.

Ismét lépett az MNB: itt az újabb kamatemelés

2022. március 10. 09:16

A múlt hetinél 50 bázisponttal magasabb, 5,85 százalékos kamat mellett hirdette meg egyhetes betéti tenderét csütörtökön az MNB. Tovább emelkedik  tehát az irányadó kamat, a jegybank a jelek szerint igyekszik megfékezni a forint gyengülését.

A testület legutóbbi kamatmeghatározó ülésén, március 8.-án kedden az O/N fedezett hitel és az egyhetes fedezett hitel kamatát emelték meg, méghozzá 100 bázisponttal, tehát mértéke mindkét esetben 6,40 százalék lett. Erre jött most az egyhetes betéti kamat 5,85 százalékra emelése. A a jegybanki alapkamat mértékét viszont egyelőre változatlanul, a 2022. február 23.-ben megállapított 3,40 százalékon hagyták. A Magyar Nemzeti Bank a kamatdöntést követően csütörtökön 10 órától tart sajtótájékoztatót.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. június 15. 17:16
Tovább csökkentek a bankközi kamatlábak, a 10 éves futamidejű BIRS értéke 4,88 százalékra süllyedt a...
MEDIA1  |  2026. június 15. 16:59
A Mediaworks Hungary újabb rendkívüli közleményt juttatott el a Media1-hez, amelyben bejelenti néhán...
Holdblog  |  2026. június 15. 09:03
A SpaceX ma már nem egyszerűen rakétagyártó cég, hanem sokak szemében az emberiség jövőjének egyik l...
Kasza Elliott-tal  |  2026. június 14. 06:00
Június elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket gy...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 15. hétfő
Jolán, Vid
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 15. 20:27