Devizahitelesek ezrei fordulhatnak bírósághoz

2015. november 30. 09:31

Mivel a PBT elutasítja a devizahiteles panaszok többségét, ezért hamarosan devizahiteles ügyek áraszthatják el a bíróságot - írja a Világgazdaság.

A devizahiteles elszámolás után a bankokhoz, majd a Pénzügyi Békéltető Testülethez (PBT) fordulhattak az elégedetlen adósok. A PBT azonban a beadott panaszok jelentős részénél a panasz megszűntetése mellett döntött. Az adósok viszont valószínűleg nem leszenek elégedettek ezzel, így bírosághoz fordulhatnak.

A PBT-hez beadott 14,5 ezer kérelemből egyébként mindössze 26 olyan eset volt, ahol a bankot kötelezték valamire, igaz, az eljárások még nem zárultak le.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 30. 12:18
Kézbesítette a Fővárosi Ítélőtábla az írásos indokolást, amely részletesen megmagyarázza, miért utas...
Holdblog  |  2025. december 30. 11:13
Számomra az év legcukibb - egyben a legfontosabb lényegtelen (vagy a leglényegtelenebb fontos?) szto...
Bankmonitor  |  2025. december 29. 10:09
A BNPL, vagyis buy now, pay later (vásárolj most, fizess később) egy új, egyre népszerűbb fizetési f...
KonyhaKontrolling  |  2025. december 29. 07:45
Az egyik év végi szokásom, hogy egy posztban kiemelem az év legfontosabb bejegyzéseit. Szeretek kics...
NAPTÁR
Tovább
2025. december 30. kedd
Dávid
1. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 30. 18:31