Az építőipar továbbra is szenvedi a vállalati és a kormányzati beruházások hiányát, de nem teljesített jól a lakás szegmens sem.
Nagyjából 12 ezer devizahiteles pert függesztettek fel a banki elszámolási folyamat végéig. Az Alkotmánybíróság szerint nem alkotmányellenes a felfüggesztés - írja a Világgazdaság.
Az Alkotmánybíróság szerint nem alkotmányellenes, hogy a Kúriának a pénzügyi intézmények fogyasztói kölcsönszerződéseire vonatkozó jogegységi határozatával kapcsolatos egyes kérdések rendezéséről szóló törvény felfüggesztette a fogyasztó és a pénzügyi intézmény közötti devizahitel-szerződés érvénytelenségére irányuló pereket.
A testület szerint azáltal, hogy a pereket felfüggesztették az elszámolás lezárásáig, a feleknek az eljárás ésszerű időn belül való befejezéséhez való joga csak oly mértékben szenved sérelmet, amit a korlátozás alkotmányosan igazolható céljának elérése indokol. Országszerte mintegy 12 ezer folyamatban lévő devizahiteles pert függesztettek fel a bíróságok a tavalyi év második felében az elszámolások lezárultáig, várhatóan ez év végéig.
-
Az Év Bankja 2025: mutatjuk a teljes listát, ők lettek a győztesek
Csütörtökön adták át a Mastercard díjait.
-
Gyors, egyszerű, átlátható: digitális persely a Gránit Banktól (x)
Forintban és devizában is félre lehet tenni a vágyott célokra
-
A Gránit Bank ügyfelek közel 45 százaléka költségmentesen bankolt 2025-ben (x)
Jelentős részük pénzt is keresett bankszámlájával
-
A 2=3 akcióval a legkisebb turisztikai szereplők hitelfelvételi kedvét élénkíti a kormány (x)
2,5% kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







