-3 °C Budapest

Görcsölő dolgozók: már a munkahelyen is zaklatnak a bankok

2010. november 8. 09:32

Egyre többször fordul elő, hogy a főnök azért hívatja magához a dolgozóját, mert levelet kapott annak bankjától. Az ilyen levelekben a pénzintézetek arról tájékoztatják a céget, hogy a munkavállaló késésben van a törlesztőrészlet kifizetésével - írja a Magyar Hírlap.

Az adatvédelmi ombudsman hivatala szerint a hitelintézetekről és pénzügyi vállalkozásokról, valamint a személyes adatok védelméről szóló törvény alapján a bank jogsértést követ el, ha a hitelfelvevő munkaadóját tájékoztatja az elmaradt hitelrészlet összegéről, vagy annak levonását kéri a munkabérből. Hasonló véleményen van a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete is, ahol a lapnak elmondták: konkrét panasz esetén eljárhatnak a fogyasztóvédelmi szervezetek, az adatvédelmi ombudsman és a PSZÁF is.

A Bankszövetségnél nem tudnak ilyen esetekről, de szerintük ha mégis lennének, akkor azt biztosan nem bankok, hanem a különféle pénzközvetítő cégek követhették el.

 

PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. január 6. 11:57
Így 2026-ból visszatekintve elmondhatjuk, hogy számos dolog változott a pénzügyek világában az elmúl...
MEDIA1  |  2026. január 6. 11:06
Közel másfél millió nézőt ültetett a képernyők elé egy magyar film újév napján, 13 éve nem látott té...
Kasza Elliott-tal  |  2026. január 5. 19:14
Nézegettem ma a részvényeim árfolyamát, és a Comcast elég furcsa volt, nagy réssel esett január máso...
iO Charts  |  2026. január 5. 10:01
Az Estée Lauder részvény (EL) alapadatai, áttekintés The Estée Lauder (EL) története 1946-ban kezdőd...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 6. kedd
Boldizsár
2. hét
Január 6.
Vízkereszt
EZT OLVASTAD MÁR?