A Holt-Tisza partján hemzsegnek az inváziós teknősök, amelyek úgy sütkéreznek a nádszálakon, mintha otthon lennének – most már mini csapdákkal vadásznak rájuk.

Brüsszeli pénz célba ért: 5 évre bezárták, most újranyílt a legendás vidéki fürdő - mutatjuk, mi változott
Újranyitották a szerencsi tanuszodát, amelyet öt év kényszerű szünet után vehetnek ismét birtokba a helyiek. A létesítmény teljes körű felújítása mintegy 300 millió forintba került, melyet állami, uniós és önkormányzati forrásokból finanszíroztak. Jó hír még, hogy a június 7- 9-én minden szerencsi lakos a teljes áru jegy árából 50% kedvezménnyel veheti igénybe a fürdőt.
A szerencsi uszodát 2020-ban a koronavírus-járvány miatt bezárták, ám a pandémiát követően komoly műszaki problémák – például a tető beázása és a gépészet leállása – akadályozták az újranyitást. Az épület tetőhéjazatának helyreállítása 50 millió forintba került, míg a teljes felújításra 240 millió forintot biztosítottak kormányzati és európai uniós támogatásból. Az önkormányzat saját erőből további 23 millió forintot tett hozzá a beruházáshoz.
Az átadón Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár hangsúlyozta: „Mindig különleges élmény, ha egy sportlétesítményt átadunk vagy újranyithatunk, hiszen ezek a helyek a közösségek egészséges életmódját segítik.” Mint elmondta, a kormány a megemelkedett energiaárak miatt 82 uszoda működését segítette, a szerencsi tanuszoda támogatása pedig kiemelt ügyként szerepelt.
Hölcz Péter, a Magyar Úszó Szövetség regionális vezetője az Úszónemzet program kapcsán kiemelte: az országos kezdeményezés jelenleg több mint 30 ezer gyermeket ér el, és bíznak benne, hogy a szerencsi tanuszoda is hamarosan bekapcsolódhat a programba. A felújított uszoda működtetésére a kormányzat 2025-ben 58 millió forintos támogatást biztosít, így a város sportélete új lendületet kaphat a korszerű létesítmény révén.
Fotó: Vajda János / MTI
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


