Barcelona továbbra is az egyik legnépszerűbb európai úti cél, ám a túlturizmus, a lakhatási válság és az emelkedő árak egyre inkább megkeserítik a helyiek, az...

Tovább csúszik a vidéki fürdő újranyitása: még akár egy év is lehet, mire végleg befejezik
A siófoki Galerius fürdő felújítása során feltárt műszaki problémák miatt jelentős csúszás várható a létesítmény újranyitásában - írja a siofok.hu. A szakértők szerint legkorábban 2025 decemberében, legkésőbb 2026 márciusában nyithat meg újra a három éve bezárt fürdő.
A siófoki képviselő-testület márciusi ülésén tárgyalta a Galerius fürdő felújításának aktuális helyzetét. A testület határozatban kérte fel a Balaton-parti Kft. ügyvezetőjét, hogy tegyen meg mindent a projekt jövő évre történő átcsúszásának elkerülése érdekében. Balázs János projektmenedzser beszámolója szerint a bontási munkálatok során négy jelentős műszaki probléma került felszínre: az elektromos hálózat, a vízgépészeti rendszer vegyszeradagolója, a beléptető rendszer és a távfelügyeleti rendszer területén. Ezek a problémák eredetileg nem szerepeltek a tervezési megbízásban, azonban megoldásuk elengedhetetlen a fürdő biztonságos üzemeltetéséhez.
A felújítás jelenleg 25 százalékos készültségi szinten áll, szemben a tervezett 40-45 százalékkal. Kósz Ágota, a Balaton-parti Kft. ügyvezetője hangsúlyozta, hogy a pótmunkák költségei beleférnek az eredetileg tervezett 1,8 milliárd forintos keretbe. A társaság független szakértőt bíz meg az új feladatok szükségességének és költségeinek ellenőrzésére.
A projektmenedzser kiemelte, hogy a feltárt hiányosságok az eredeti tervezés és kivitelezés hibáiból, valamint a három éves zárva tartásból erednek. Az elektromos hálózat jelenlegi állapotában tűz- és balesetveszélyes, a vegyszerkezelő rendszerek pedig helytelenül lettek tervezve és beépítve. A szakember a miskolctapolcai barlangfürdő közelmúltbeli tűzesetére is hivatkozott, hangsúlyozva a biztonságos működtetés fontosságát.
Völgyi Lajos tanácsnok tájékoztatása szerint a szakemberek 2025 decembere és 2026 márciusa közé teszik a fürdő újranyitásának várható időpontját, amit még a hatósági engedélyezési eljárásnak is meg kell előznie.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


