Nem biztos, hogy a Balaton körül végig felsővezetéket húznak ki: Vitézy Dávid szerint inkább akkumulátoros vonatokkal lehetne megoldani a régóta tervezett fejlesztést.
Gigafejlesztést jelentett be a népszerű fürdőváros: mutatjuk, mire költik a százmilliókat
Nem semmi beruházásra készülnek Gyulán: három kerékpárút is épülhet, illetve újulhat meg 630 millió forint uniós támogatásból.
A város tájékoztatása szerint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretéből elnyert forrásból összesen 4512 méteren fejlesztenek kerékpárutakat: a Gyulavári városrészben 1268 méteren új szakasz épül, a többin felújítást végeznek.
Ahogy elhangzott, a pályázat feltétele, hogy azonos összegben kell felújítást és új szakasz építését vállalni. A projekt részeként több helyszínen - összesen több mint 80 kerékpár számára - tárolót, két buszmegálló mellé pedig utasvárót helyeznek ki. Van, ahol parkolókat kell átépíteni, a csapadékvíz-elvezetést megoldani, máshol a légkábel-tartóoszlopokat kell kiváltani, áthelyezni.
A Gyulai Köz-Terv Kft. már elkészítette a szükséges terveket, a támogatói szerződések megkötése után indulhat el a nyílt közbeszerzési eljárás.
Sokan vártak erre a hírre: megjöttek a laboreredmények, kiderült az igazság a hazai csodakút vizéről
A hír, aminek most sokan örülhetnek Székesfehérváron: újra iható a Csitáry-kút vize Székesfehérváron – lezárult a vizsgálat, megnyitották a közkedvelt forrást.
Tonnaszámra szedik ki a tetemeket a magyar folyóból: szakemberek elárulták, mi végzett az állatokkal
Több tonnányi elpusztult busát emeltek ki az elmúlt napokban a Ráckevei–Soroksári Dunából. A szakemberek szerint a melegedő víz miatt most tömegesen kerülnek felszínre a haltetemek.
-
Nullás díjak, középárfolyam, AI-asszisztens: új számlacsomagokat indít a Gránit
A bankszámla ma már nemcsak a fizetés fogadásáról, a kártyás vásárlásról vagy az átutalásról szól.
-
Videó: hogy kerül a magyar zöldség 24 órán belül a boltok polcaira?
A Pénzcentrum lépésről lépésre követi végig, hogy lesz a kertészetből indulva villámgyorsan friss áru az Aldi üzleteiben.
-
Technológia a kertedben: így automatizálhatjuk a kinti munkát (x)
A modern kertápoláshoz most ajándék is jár
-
A tervezés hiánya vezet az ittas vezetéshez – derül ki a Bolt kutatásából (x)
A Bolt Magyarország legfrissebb kutatása rávilágít azokra a valós élethelyzetekre, amelyek az ittas vezetéssel kapcsolatos kockázatos döntésekhez vezetnek
-
Nemzetközi seregszemle, ismét együtt az ipar szereplői (x)
IPAR NAPJAI – MACH TECH – AUTOMOTIVE HUNGARY szakkiállítások 2026. május 18-21. között a HUNGEXPO-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








