Vége a bizonytalanságnak Szarvason! 16 éve húzódó problémát oldottak meg: a Szarvasi Vízi Színház körüli földterület immár teljes egészében az önkormányzat tulajdonába került.
Durva lépésre szánta el magát az abonyi önkormányzat: új rendeletben szabályozta a tollfelvásárlók tevékenységét, gyakorlatilag betiltva az eddigi, hangos megafonos hirdetéseket.
Az abonyi önkormányzat, megelégelve a váratlanul érkező, zajos tollfelvásárlókat, új rendeletet hozott, amely gyakorlatilag betiltja az eddigi hangos, megafonos hirdetéseket. Mostantól legalább tíz nappal előre engedélyt kell kérniük azoknak, akik az utcákon szeretnék reklámozni vállalkozásukat - írta a Blikk.
A rendelet nemcsak az engedélykérés kötelezettségét írja elő, hanem pontosan meghatározza, hogy melyik napon és hány órakor végezhetik ezt a tevékenységet a tollkereskedők. Az intézkedés célja a helyi lakosság nyugalmának megőrzése és a közösségi élettér zavartalanságának biztosítása.
-
Elfogyott a munkaerő? Ilyen szakembereket keresnek most leginkább a cégek
Hiába a versenyképes bér, egyre több pozícióra egyszerűen nincs jelentkező.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Negyedik éve piacvezető a Toyota Magyarországon (x)
A Toyota 2025-ben is megőrizte piacvezető helyét Magyarországon.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







