Fontos változás lépett életbe, amely sok lakásvásárlót érinthet: bizonyos esetekben jelentősen csökkenhet az illetékfizetés.
Hiába újították fel a Rózsa utca burkolatát Szegeden az egyáltalán nem lett jobb, az önkormányzat ezért most hatósági eljárást kezdeményezhet a kivitelező cég ellen.
Nem a közútkezelői hozzájárulásban foglaltaknak megfelelően újította fel évekkel ezelőtt a Rózsa utca burkolatát a kivitelező cég, a HÉB Kft. Az Önkormányzat emiatt most ügyvéd általi felszólítást intézett a HÉB Hungária Építő és Befektetési Korlátolt Felelősségű Társaság részére.
Nem a közútkezelői hozzájárulásban foglaltaknak megfelelően újította fel még évekkel ezelőtt a szegedi Rózsa utca burkolatát a HÉB Kft. Mint ahogyan a fotón is látható, csapadékos időjárás esetén az utca Csongrádi sugárút felőli végénél lévő buszmegálló előtt teljesen megáll a víz, de a környéken lakók szerint nem ez az egyetlen olyan pontja az utcának, ahol ilyesmi probléma merül fel - számolt be róla a szeged365.hu.
A Rózsa utca vonatkozásában most az Önkormányzat ügyvéd általi felszólítást intézett a HÉB Kft. részére, tekintettel arra, hogy a cég korábban nem a közútkezelői hozzájárulásban foglaltaknak megfelelően állította helyre az említett útszakaszt. Amennyiben a kivitelező cég megtagadja a burkolat végleges helyreállítását a teljes útszakaszt illetően, az Önkormányzat hatósági eljárás megindítását fogja kezdeményezni a Csongrád-Csanád vármegyei Kormányhivatalnál.
Sorra bírságolják a tilosban korcsolyázókat a magyar rendőrök: durva, mennyibe kerül egy rossz lépés
Hiába a fagy és a csábító jégfelület, a hatóságok szerint életveszélyes lehet a korcsolyázás. A tatai Öreg-tónál már bírságokat is kiszabtak.








