Nem mindennapi látvány fogadta egy járókelőt Tatabányán, ugyanis egy Észak-Amerikában őshonos kígyóba futott bele az utcán.

Piros szemű kígyó bukkant fel Tatabánya utcáján, le is videózták: honnan jött a bestia?

2021. szeptember 28. 17:10

Nem mindennapi látvány fogadta egy járókelőt Tatabányán, ugyanis egy Észak-Amerikában őshonos kígyóba futott bele az utcán.

Balogh Zoltán tapasztalt díszállatkereskedő a Kemma megkeresésére közölte, az állat véleménye szerint 90 százalék valószínűséggel egy gabonasikló lehetett, és a piros szemek alapján albínó példányról lehet szó. Mint mondta, a gabonasikló az egyik legnépszerűbb terráriumban tartható kígyó, és kezdő kisállattartók számára ideális első választást jelent. Gazdájának mindenekelőtt a biztonságot kell szem előtt tartania, ugyanis

ez a sikló valódi mestere a szökésnek, ha csak a legkisebb lehetősége is nyílik rá.

A rögzítetlenül hagyott tolóajtó vagy a könnyű üvegtető nem jelent akadályt a számára, éppen ezért a gondos tulajdonosnak különösen oda kell figyelnie a terrárium biztonságára.

Nagyon egyszerűek a gabonasikló tartási körülményei. Nem nő nagyra, 5-6 centiméter az átmérője. Rágcsálókkal táplálkozik. Észak-Amerikában őshonos, úgyhogy nem kedveli a hideget, ettől függetlenül nem kell plusz lámpákkal felszerelni a terráriumot

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el,  havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a  Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

– közölte az állatkereskedő, aki hozzátette, ha extrém állattal találja szemben magát valaki, hívja bátran a 112-t, és a rendőrség intézkedni fog.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. július 30. szerda
Judit, Xénia
31. hét
EZT OLVASTAD MÁR?