A Balaton-part egyik legértékesebb szakaszán, a Balatonalmádi Széchenyi sétányán új tulajdonost keres egy különleges múltú épület: árverésre bocsátották az egykori postás üdülőt.
Orbán Viktor kora reggel egy videóban adta hírül: megvan a 3,5 millió magyar beoltott. Fél 8-tól a Kossuth Rádiónak ad interjút, ahol bejelentette, várhatóan jövő hét közepén meglesz a 4 millió magyar beoltott: nyithatnak a színházak, mozik, szállodák.
Ahogy arról a Pénzcentrum beszámolt, 3 millió 548 ezer magyar van beoltva, a teraszok holnap reggel nyithatnak. Az este fél 10-es zárás miatt szabályokat kellett módosítani, így a kijárási tilalom 11 órától lép majd életbe.
A miniszterelnök elmondása szerint jövő hét közepén meglesz a 4 millió beoltott, ekkor elérhető lesz a szolgáltatások széles köre azok számára, akiknek van védettségi igazolványuk. Látogathatók lesznek:
- színházakak
- mozik
- edzőtermek
- uszodák
- fürdők
- állatkertek
- vadasparkok
- vidámparkok
- könyvtárak
- kinyithatnak a szállodák és az éttermek belső helyiségei is
Orbán Viktor elmondta, hogy láthatóan az óvodák és az iskolák jól vizsgáztak, a gyermekek többsége bement az intézményekbe, és az arány a következő hetekben várhatóan növekedni fog. A 16-18 év közöttiek beolthatóak Pfizerrel, ezért annyi Pfizert fognak elkülöníteni, ami ennek a korosztálynak elég lesz. Az ő oltásuk rendjéről a következő napokban tesznek közzé információkat.
A halálozási statisztikákkal kapcsolatban elmondta, Magyarország tartható pozícióban van a halálozásokat tekintve az utolsó békeévhez képest. Itthon nem tesznek különbséget aközött, hogy Covidban halt meg, vagy Coviddal halt meg. Egyes statisztikákban ez megjelenik ez a különbség, másokban pedig nem.
Újabb gyilkos fertőzés is felütötte a fejét a Balatonnál: órási kihívások előtt a hazai szőlősgazdák
Nem indul könnyen az idei szezon a Balaton környéki szőlősgazdáknak: a Balatonboglári Borvidék ültetvényein már most látszanak azok a jelek, amelyek gyengébb termést vetítenek előre.
-
Rugalmas díjazás, vállalkozásra szabott megoldások – az Ultrával új szintre emeli a céges bankolást az OTP Bank (x)
OTP Bank vállalkozói számlacsomagok: minden fejlődési szakaszban olyan megoldást kínál, amely az adott cégmérethez, forgalomhoz és igényekhez igazodik.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








