Tatán újra megmozdult valami: kiírták a közbeszerzést egy teljes sportkomplexum tervezésére, benne egy vadonatúj uszodával. Megnéztük, mit árul el a friss dokumentum.
Megkezdődött csaknem 500 millió forint európai uniós támogatásból a Vaskúti úti egykori bajai laktanya parancsnoki épületének részbeni felújítása, egyik szárnya sporteseményeknek és rendezvényeknek ad majd otthont.
Az önkormányzat tájékoztatása szerint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program pályázatán elnyert 499,9 millió forint támogatásból megvalósuló projekt célja a kistérség népességmegtartó erejének növelése. Ennek érdekében az egykori Vaskúti úti laktanya parancsnoki épületének étterme és konyhaszárnya többfunkciós sport-, illetve rendezvénytérként újul meg.
A nagyméretű, vasbeton tartószerkezetű csarnokrész alkalmas küzdősportok és egyéb kisebb helyigényű sportágak edzés- és versenyprogramjának lebonyolítására, valamint egyéb rendezvények befogadására.
A volt étkezdéből alakítják ki a küzdőteret a hozzá kapcsolódó vizesblokkokkal, sportszerraktárral, lesz ruhatár, illetve büfé is. A nézőteret mobil lelátókból alakítják ki.
A hátsó szárnyban kap helyet a küzdőtérhez közvetlenül kapcsolódó kiszolgálóhelyiség-csoport: öltözők, női és férfi vizesblokk, valamint két, önálló megközelítéssel és önálló öltözőblokkal rendelkező edzőterem, amelyeket mobilfalakkal bármikor két részre oszthatnak majd.
Azt írták, az épület összességében nem változik, csupán két új előtetővel hangsúlyosabb megjelenést kapnak a bejárati zónák.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Lehetőség lesz eszközbeszerzésre is, így egyebek mellett öltözőszekrényeket, sportszereket és konyhai eszközöket vásárolnak - olvasható a közleményben.
A fejlesztés a bajai önkormányzat saját tulajdonú ingatlanán indul
Az egykori laktanya közelében 2020. június 25-én tették le a honvédelmi sportközpont alapkövét. Az állami beruházáshoz a bajai önkormányzat térítésmentesen biztosította a tulajdonában lévő ingatlant.
A két beruházás a Baja és Vaskút települések közötti útszakasz két oldalán, egymással szemben lévő ingatlanokon valósul meg.
Székesfehérváron tűnt fel a legendás Kossuth-díjas színésznő autója : nevetségesen olcsón most eladó
Igazi különlegesség bukkant fel Székesfehérváron: eladóvá vált Psota Irén egykori autója: egy Maruti Suzuki 800-as. 31 éves, 99 ezer kilométerrel, és még mindig talpon van.
Megvan, mikor újítják fel a leégett miskolctapolcai barlangfürdőt: a bővítés tervei is készen állnak
Aláírták a kivitelezői szerződést, így már valóban napok kérdése, hogy megkezdődjön a 2024 szeptemberében leégett Miskolctapolca Barlangfürdő helyreállítása.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








