36 °C Budapest

Balassagyarmat legbátrabbjai: idén a járványügyi védekezésben dolgozók kapták a város díjait

MTI
2021. január 29. 20:00

A megszálló cseh katonaság 102 évvel ezelőtti kiűzésére emlékeztek pénteken Balassagyarmaton. Átadták az önkormányzat által alapított elismeréseket is, a Pro Urbe-díjjal a járványügyi védekezésben dolgozókat tüntették ki.

A díjat idén a balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet Covid-betegeket gyógyító részlegei, az Országos Mentőszolgálat balassagyarmati kirendeltségének munkatársai, a Szent Erzsébet Idősek Otthona, valamint a Gazdasági Műszaki Ellátó Szervezet konyhai és intézményfenntartói munkaközössége részére ítélték oda.

A Legbátrabb város ünnepnapját résztvevők nélkül rendezték meg, az eseményt a városi televízióban és az interneten közvetítették.

A városvezető többek között elmondta, hogy a mostani pandémia idején is példás összefogás eredményeként gyűjtöttek hetek alatt 130 millió forintot a védekezést segítő alapítványokon keresztül.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 28. vasárnap
Levente, Irén
26. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. június 28. 16:10