7 °C Budapest
Női menedzser, aki kriptovalutákat árul mobiltelefonos alkalmazáson keresztül. Tőzsde, befektetés és kriptovaluták koncepciója.

Hatalmasat zuhant a magyar tőzsde: gyászos volt a hangulat, ebből valahogy ki kell mászni

MTI
2024. október 2. 19:13

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1130,01 pontos, 1,52 százalékos csökkenéssel, 73 059,71 ponton zárt szerdán.

A részvénypiac forgalma 8,5 milliárd forint volt, a vezető részvények ára csökkent az előző napi záráshoz képest.

Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta: döntően a rossz nemzetközi hangulat irányította a kereskedést, a közel-keleti konfliktus eszkalációjának lehetősége rengette meg a tengerentúli piacokat, és hasonló esés látszik a budapesti tőzsdén is. A befektetők óvatosak, a forgalom alacsony volt - jegyezte meg.

A Mol 42 forinttal, 1,57 százalékkal 2638 forintra csökkent, 1,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 80 forinttal, 0,43 százalékkal 18 465 forintra esett, forgalmuk 3,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 0,95 százalékkal 1038 forintra gyengült, forgalma 388,3 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 400 forinttal, 3,57 százalékkal 10 820 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A BUMIX 6610,62 ponton zárt szerdán, ez 89,57 pontos, 1,34 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 5. 15:55
Véget ért a Netflix, a Comcast és a Paramount között zajló licitháború: a Netflix pénteken közölte,...
MNB Intézet  |  2025. december 5. 09:56
A nagy termelékenységi különbségek egyebek mellett a munkaerőpiac meritokráciájából és a menedzsment...
Bankmonitor  |  2025. december 5. 09:55
A 2025 januári indulásakor nagy várakozás övezte a kamatmentes Munkáshitelt, ám hamar kiderült: a ke...
ChikansPlanet  |  2025. december 5. 09:23
A Föld szinte minden szegletét beborítja a műanyag, a tengerpartoktól a hegycsúcsokig. Az egyszer ha...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 6. szombat
Miklós
49. hét
December 6.
Mikulás
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?