Budapesten csak mérsékelt áremelkedés látszik, a vidéki nagyvárosokban ugyanakkor jóval dinamikusabb volt a drágulás.
Állítólag már hónapok ót a apiacon van a Fundamenta lakás-takarékpénztár, mely a 2018-as állami támogatás megszüntetése óta keresi a helyét a piacon. Lapértesülések szerint a piac másik két szereplője, az OTP és az Erste is érdeklődött, de az Mészáros Lőrinc féle MHB is versenyben lehet.
Eladó a Fundamenta lakás-takarékpénztár – értesült a Telex. Úgy tudjéák, már a tavasz vége óta kint van a piacon a cég. Az egykor hazai lakás-takarékpénztári piac másik két szereplője, az OTP és az Erste mellett az MHB is érdeklődhet a cég iránt - ez utóbbi többek között Mészáros Lőrinc és a magyar állam érdekeltsége is. (Egyes források szerint már csak az Erste és ők vannak versenyben)
A hazai lakástakarékok állami támogatásának megszüntetése óta (2018 október) az ágazat keresi a helyét a pénzügyi szférában - emlékeztet a lap. Az elmúlt időszakban a cégek megpróbálták a magas kamatszintnek hála, piaci alapon modellezni a korábban állami támogatással megsegített rendszert. Ugyanakkor az még mindig nem látszik tisztán, hogy mennyire van létjogosultsága ennek a fajta előtakarékosságnak, ha a szisztémában már nincsen állami ingyenpénz.
Örülhetnek a húsimádó magyarok: jó hírek érkeztek a kedvencükről, ez a pénztárcának is jót fog tenni
A piaci árak alakulására egyaránt hatnak a globális kereskedelmi bizonytalanságok és az uniós kínálat szezonális változásai.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








