26 °C Budapest
Young man with sad facial expression sitting on a bench in the park. Office worker lost his job. Middle aged man despair economic crisis. jobless

Brutálisan elszabadult a válság: durva recesszióba kerülhetett Magyarország

2023. február 14. 21:05

Miután negyedévről negyedévre kétszer egymás után mért visszaesést a KSH, az RTL Híradó által megkérdezett elemzők szerint recesszióba fordult a magyar gazdaság. A GKI szerint bizonytalanok a kilátások, és emelkedő munkanélküliséggel számolnak.

Nő a munkanélküliség, mert csökkennek a cégek megrendelései. A KSH friss jelentése szerint 0,4 százalékkal visszaesett a magyar gazdaság teljesítménye a tavalyi negyedik negyedévben a harmadik negyedévhez képest. Egymás után a második negyedévben mértek csökkenést, az előző, harmadik negyedévben 0,7 százalékkal csökkent a teljesítmény.

"Ez azt jelenti, hogy recesszióba került a magyar gazdaság. Annak ellenére egyébként, hogy év elején még több mint 7 százalékos volt a növekedés, az első fél évre vonatkozóan" – árulta el a Híradónak Molnár László, a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatója.

A kormányban egészen másképp értelmezik a számokat. A gazdaságfejlesztési miniszter az állami hírügynökségnek ma azt mondta, válság közepette is kivételesen teljesített a magyar gazdaság 2022-ben.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. július 23. 12:51
A személyi kölcsön az egyik legrugalmasabb hitelkonstrukció, részben ezért is robog a személyi kölcs...
MEDIA1  |  2026. július 23. 11:33
A Magyar Újságírók Országos Szövetségét (MÚOSZ) nagyon meglepte, hogy a több mint 2.500 tagot számlá...
Holdblog  |  2026. július 23. 10:42
Nem feltétlenül ott élnek a legtovább egészségben, ahol az emberek egyébként a legtovább élnek. A ré...
iO Charts  |  2026. július 22. 11:01
Miről szól a Partvonalról rovat? A korábbi Partvonalról rész után, amiben az OpenAI-t tárgyaltuk ki,...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 23. csütörtök
Lenke
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?