Évente több milliárd forint adó-visszatérítéstől esnek el a nyugdíj- és egészségpénztári tagok, mert elfelejtik kitölteni az szja-bevallásukhoz tartozó nyilatkozatot.
Ketyeg az óra: sok százezer magyar lemaradhat az ingyen 150 ezer forintról, ha nem lép rögtön
Már csak néhány napig nyilatkozhatnak az egészségpénztári tagok a befizetések után járó 20%-os adó-visszatérítésről, ugyanis a NAV május 22-ig várja a kiegészítéseket az adóbevallások kapcsán. Az OTP Egészségpénztár tagjai a több mint 16 milliárd egyéni és a közel 3 milliárd forint munkáltatói befizetés után most 3,8 milliárd forintról dönthetnek, és amennyiben rendelkeznek a visszatérítésről, rövidesen fejenként akár 150 ezer forintjukat is viszontláthatják.
A maximális adó-visszatérítés lehetőségével bárki élhet, akinek a tárgyévben van befizetett személyi jövedelemadója, nyilatkozik az adóbevallásában egészségpénztári tagságáról és rendelkezik adójáról, nincs 1000 forintot meghaladó adótartozása, továbbá, ha nem részesül családi adó-visszatérítésben, vagy ha annak igénybevételét követően marad olyan befizetett személyi jövedelemadója, amelyből kérhet pénztári visszatérítést is. Amennyiben ezek a feltételek teljesülnek, az egyéni és munkáltatói befizetések és a jóváírt támogatói adomány után 20%-os, maximum 150 ezer forint adó-visszatérítést lehet igényelni.
Az OTP Egészségpénztárhoz az előző évben több mint 1 340 000 egyéni befizetés érkezett, összesen több mint 16 milliárd forintnyi összegben. A munkáltatói befizetések száma meghaladta a 320 ezret, közel 3 milliárd forinttal. Így összesen majdnem 19 milliárd forintnyi befizetés érkezett a számlákra, amelyből a tagok összesen 3,8 milliárd forint adó-visszatérítésre lehetnek jogosultak.
„Ahogy azt a számok is mutatják, 2022-ben igen sikeres évet zártunk, hatalmas összegű adó-visszatérítést jelent a tagok számára” – mondta Kovács Tamás Attila, a pénztár ügyvezető igazgatója, aki azt is kiemelte:
Az azonban nagyon fontos, hogy a visszatérítés nem jár alanyi jogon, ezt a pénztártagoknak egyénileg kell visszaigényelniük, az éves adóbevallásukban. Azaz idén már csak néhány nap van hátra, legkésőbb május 22-ig kell rendelkezniük az összegről, különben elveszik. Bízom abban, hogy aki eddig még nem tette, az a következő napokban él a lehetőséggel, hiszen akár 150 ezer forintról is beszélhetünk, ami minden pénztártag számára hatalmas segítség lehet a következő évben.
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az OTP Egészségpénztári tagoknak orvosi javaslatra igénybe vett egészségügyi szűrővizsgálatok összege után „prevenciós szolgáltatás” jogcímen 10%, valamint az egyéni egészségszámlán 2 évre lekötött összeg után ugyancsak 10% igényelhető vissza pluszban, a 150 ezer forintos kereten belül.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.

-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







