Bár a magyar munkavállalók többsége elégedett jelenlegi állásával, a külföldi munkavállalás lehetősége továbbra is sokakat foglalkoztat.
A magyar lakosság szokásai, és a függőségekhez való viszonya megváltozott a járvány idején, mivel az időszak maradandó nyomot hagyott a hozzátartozók, barátok elvesztése és a hosszú, két év miatt- fejtette ki Zacher Gábor, toxikológus.
A villányi művelődési házban tartott előadáson többek között arról is beszélt, hogy a magyar lakosság szokásai, és a függőséghez való viszonya hogyan változott a járvány idején. Mint mondta, felkavarta a kétéves koronavírusos időszak az emberek testi és lelki működését, mert nem szeretjük a hirtelen változásokat.
A Villányi Polgári Egyesület és a Villányi Családsegítő Szolgálat által szervezett előadáson elmondta, hogy a függőségről – tévesen – általában csak negatív dolgokra asszociálunk, pedig a szó önmagában ragaszkodást jelent.
Ha az embereket megkérdezzük, hogy mi jut eszébe a függőségről, akkor jellemzően azt mondják, hogy az alkohol, kábítószer, szerencsejáték, dohányzás, kávé az, amitől függővé válhatunk. Ebből az ötből négyet negatív előjellel használjuk. A függőség szóból negatív dolgok következnek, miközben a szó maga csak ragaszkodást jelent, tehát nincsen sem pozitív, sem pedig negatív jelentése. Nem kell feltétlenül minden függőségnek negatívnak lennie, ha egy keretrendszeren belül tudjuk a saját életünket tartani
– vélekedett a szakember a BAMA szerint. A toxikológus szerint Magyarország azért 9,7 millió függő országa, mert
ha saját magunk elé tükröt tartunk, akkor 4-5 függőséget mindenki fel tudna sorolni.
Magunkról azonban nem szívesen mondjuk ki, hogy függők vagyunk. Inkább azt mondjuk, hogy bármikor abba tudjuk hagyni, de a „bármikor” jellemzően nem jön el soha. Az influenszerek, közösségi oldalakat uraló véleményvezérek a népegészségügyi folyamatokra is hatással vannak. Erre példaként Zacher Gábor elmondta, hogy amikor Cristiano Ronaldo az egyik sajtótájékoztatóján a kólát egy fintorral félretette, és az ásványvizet tette maga elé, ötmillió dollárt esett a Coca Cola részvénye, mert annyian követték a példáját.
Ha a hozzá hasonló véleményvezérek a szűrővizsgálatokra vagy az egészségmegőrzésre hívnák fel a figyelmet, leginkább a példamutató magatartásukkal, akkor annak is óriási befolyása lenne
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 63 632 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől a K&H Bank (THM 10,82%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
– vélekedett. Magyarország jelenleg Európában a 7-8. helyen áll az alkoholfogyasztásban.
Ha a Hévízi-tóban víz helyett 96 százalékos alkohol lenne, akkor Magyarország ezt évente háromszor kiinná
- mondta a toxikológus. Szintén európai viszonylatban az 5. legdohányosabb nemzet vagyunk. Ma már végtelen tárháza van a hagyományos dohányzáson túl az olyan eszközöknek, amelyek a nikotinfüggőséget segítik. A fiatalok körében most nagyon népszerű manórúdról (Elf Bar) szerinte Magyarország rossz kommunikáció folytat, mert ködösít arról, hogy pontosan milyen anyagok milyen arányban fordulnak elő az Elf Barokban. A hazai tájékoztatás a benne lévő nikotin mennyiségével foglalkozik, miközben
ennél sokkal veszélyesebb anyagok találhatóak benne, amivel lehetne érvelni ellene.
A svédek hatékonyabban kommunikálnak a dohányzásról, a fiatalok dohányzási szokásait pozitívan befolyásolta az a mondat, hogy „ha dohányzol, büdös leszel”. Itthon is hatottak az elrettentő képek a cigisdobozokon, és a tényadatok. Az Elf Barokkal kapcsolatban viszont egyelőre nincs jó mondat, amivel lehetne elrettenteni, vagy amikkel józan gondolkodásra és jó döntések meghozatalára lehetne őket ösztönözni.
Alattomos kór pusztít Magyarországon: több millióan érintettek, de alig kérnek az orvosi segítségből
Az elhízás több mint 200 szövődménnyel hozható összefüggésbe, mégis csak az érintettek kis része kér orvosi segítséget.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








