Az elmúlt egy évben jelentősen megnőtt a hepatitis A-s megbetegedések száma Magyarországon, miközben a gyermekeknek szánt védőoltás beszerzése egyre több akadályba ütközik.
12 885 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 684 432 nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Elhunyt 99 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 42 269 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 410 550 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 231 613 fő - számol be a koronavirus.gov.hu.
Összesen 5198 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 198-an vannak lélegeztetőgépen. A beoltottak száma 6 376 902 fő, közülük 6 127 609 fő már a második, 3 746 680 fő pedig már a megerősítő harmadik oltását is felvette. A regisztráció és az időpontfoglaló folyamatosan nyitva van az oltáshoz. Ma délután, pénteken és szombaton ismét lesz oltási akció a kórházi oltópontokon.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







