9 és 12 között csak lézengnek a boltokban: két óra is elég lenne a 65 felettieknek?

2020. április 3. 20:30

A kereskedelmi dolgozók szakszervezeti vezetője szerint túl sok a 9 és 12 óra közötti három óra, ekkor ugyanis lézengenek a boltokban. 

Erre a kereskedelmi egységeknek gyakran hosszabbított nyitvatartással kell válaszolniuk, hogy a forgalmuk meglegyen. Megfontalandónak nevezte a 65 év felettiek vásárlási lehetőségének kisebb átalakítását a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének (KDFSZ) elnöke. Bubenkó Csaba az InfoRádióban azt mondta, hogy a munkáltatóknak kell felmérniük a vásárlói igényeket.

"Mi azt látjuk munkavállalói oldalról, hogy 9 és 12 óra között vásárlói nyomás nem nehezedik a munkavállalókra, de ez nem jelenti azt, hogy ebben az időben nincs munka, hisz ilyenkor van például az árufeltöltés. 12 óra után pedig előfordul az, hogy egyszerre többen mennek vásárolni" - fogalmazott Bubenkó Csaba. Szerinte lehetne még azon gondolkodni, hogy mennyi az az időintervallum, ami elég az idősek kiszolgálására; a 3 órás időablak akár 2 órásra is csökkenthető.

A megváltozott forgalmi viszonyok között szerinte megszületett annak a veszélye, hogy a boltok meghosszabbítják a nyitvatartásukat (lévén a 9-12 óra közti idősávban kevés a vásárló és kiesik a bevétel), így viszont egyes helyeken 15 órás munkaidők is keletkezhetnek, ami munkavállalói oldalról nem jó.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. május 2. szombat
Zsigmond
18. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. május 2. 19:20
Mondd el, mit gondolsz!
Töltsd ki a kérdőívet: segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mégsem