A gyümölcsjoghurt, a kakaós csiga és a narancslé olcsóbb lett, de a hamburger ára több mint 13 százalékkal emelkedett az elmúlt évben.
Koronavírus-kisokos: Kivihetem a friss levegőre, játszótérre a gyereket, vagy inkább maradjunk otthon?
Sok szülő teszi fel magában a kérdést: ha bezárták a bölcsődéket, iskolákat, akkor jobban járok, ha a játszótérre, sőt még a friss levegőre sem viszem ki a gyereket? Nos, Falus Ferenc volt tisztifőorvos azt javasolja, lehetőleg minél többet maradjunk otthon, és minél kevesebb emberrel érintkezzünk, viszont fontos, hogy ő a játszótereket nem tartja kiemelten veszélyes helynek. "A legfontosabb az, hogy a szülők tartsanak két méter távolságot egymástól, attól kevésbé kell tartani, hogy a gyerekek a játékokról összeszedik a vírust. A fertőzés terjedésének fő forrásai nem a gyerekek, hanem azok a fertőzöttek, akik már rendelkeznek tünetekkel, és cseppfertőzéssel - köhögéssel, tüsszentéssel - adják át a fertőzést. Szerencsére az eddigi adatok alapján a gyerekeket ritkán és kevésbé betegíti meg a koronavírus" - mondja Falus Ferenc.{{KAPCSOLODO:1090479}}GYIK: Mik a koronavírus tünetei? Mi az a 2019-nCoV? Hogyan terjed a COVID-19Minden a koronavírusról a Pénzcentrum tematikus mellékletében - KATT!
Részleteket közölt Hegedűs Zsolt a tiszaújvárosi robbanásról: itt van minden tudnivaló a sérültekről
A tárcavezető megerősítette, hogy a térségben biztosítottak az egészségügyi és mentési kapacitások.
-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







