0 °C Budapest

17 bankfiókot zárt be az Erste: itt a hivatalos állásfoglalás

Pénzcentrum
2010. december 15. 11:02

Megküldte hivatalos állásfoglalását az Erste Bank Hungary a bank egyes fiókjainak bezárásával kapcsolatban. Értesüléseink szerint a bank 17 bankfiók bezárására készül, a közleményből azonban kiderül, hogy a fiókbezárások meg is történtek.

Az Erste Bank hivatalos állásfoglalása:

"A hatékony működés biztosítása, valamint a gazdasági válság és a gazdaságpolitikai környezet negatív hatásainak tompítása érdekében az Erste Bank Hungary Nyrt. december elején optimalizálta lakossági fiókhálózatát. Az optimalizálást egy teljeskörű teljesítményelemzés előzte meg, így egy komplex mutatórendszer alapján kerültek meghatározásra az érintett bankfiókok. A fiókhálózat optimalizációját követően 185 Erste fiók áll jelenleg az ügyfelek rendelkezésére, amellyel továbbra is a 3. legnagyobb fiókhálózattal rendelkező bank az Erste az OTP és a K&H mögött. A fiókok bezárása nem jelentett további létszámcsökkentést."

A bank néhány héttel ezelőtti közlése szerint szükség van a karcsúsításra ahhoz, hogy "a költségek csökkentésével és szigorú költséggazdálkodás megvalósításával a jelenlegi üzleti és gazdaságpolitikai környezetben a hosszú távon is fenntartható működés keretei létrejöhessenek". A bankadó olyan rendkívüli teher az Erste számára, ami a hosszú távú stabil működést is veszélyeztetheti - nyilatkozták akkor.


A banki különadó, a várhatóan továbbra is alacsony ütemű hitelezés és a rossz eredménytermelő képesség költségeik további csökkentésére ösztönzik a hazai bankokat. A K&H Bank november 18-án jelentette be: 215 főt bocsátanak el jövőre. Az UniCredit vezérigazgatója, Federico Ghizzoni viszont december 2-án a fentiekkel ellentétes szándékaikról beszélt, amikor közölte: a bankcsoport a következő öt évben 900 új fiókot tervez nyitni Közép- és Kelet-Európában, ebből 120-at Magyarországon.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

 

PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. január 31. 16:44
Két cég osztalékemelésére is számítottam az év elején, mindkettő bejelentette a már a következő negy...
Holdblog  |  2026. január 31. 10:20
A HOLD Minutes e heti részében Szőcs Gábor senior portfóliókezelő mutatja be az energiapiacok alakul...
Bankmonitor  |  2026. január 31. 09:06
A Raiffeisen Bankot követően újabb három pénzintézet jelentette be, hogy április elsejétől megemeli...
MEDIA1  |  2026. január 30. 16:23
Bodnár Zsuzsa, az Átlátszó munkatársa kapta idén a Paul Lendvai által 2012-ben alapított díjat.
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 1. vasárnap
Ignác
5. hét
Február 1.
A civilek napja
Ajánlatunk
  • Jön a Planet Expo 2026 (x)

    Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?