30 °C Budapest

Egyre több a magánrendelő: megéri ide járni?

2015. július 6. 10:01

Egyre több a magánfinanszírozású, egészségügyi szolgáltatást nyújtó intézmény, a páciensek ezeken a helyeken a gyorsabb ellátáson túl nem feltétlenül kapnak többet - írja a Magyar Nemzet.

Tavaly a lakosság 47 százaléka járt valamilyen magánrendelőben, pedig nem feltétlenül kapnak jobb ellátást így. A magánszektor bizonyos szinten leveszi a terhet az állami rendszerről, ám ha nagy a baj, rászorul az állami kórházak sürgősségi osztályának segítségére. Az egyénre elköltött egészségbiztosítás 80 százalékát általában az illető halála előtti utolsó hat hónapban használják fel.

Zöld Péter, közgazdász, egészségügyi menedzser elmondása szerint: a legjobb mindenkinek úgy gondolnia az egészségbiztosítási járulékára, mint egy adófajtára - ahol a befizetett összeg és a kapott szolgáltatás között nincs összefüggés. Nem érdemes úgy tekinteni rá, mint haszontalan befizetésre.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. július 14. 17:36
Grósz Judit közmédiáért felelős miniszteri biztos szerint várhatóan július 26. után jelenhet meg a n...
Holdblog  |  2026. július 14. 17:03
A magyar egészségügyről szóló vitákban gyakran halljuk, hogy kevés az orvos. A statisztika ennél árn...
Bankmonitor  |  2026. július 14. 09:33
A Széchenyi kártya keretében igényelhető likviditási célú kölcsönök kamatát megemelte a kormány. Nem...
Kasza Elliott-tal  |  2026. július 10. 21:14
A júliusi Top 10 első helyezettje. Minél többet nézem, annál jobban tetszik.CégismertetőAz Accenture...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 14. kedd
Örs, Stella
29. hét
EZT OLVASTAD MÁR?