29 °C Budapest

Ezek a gyógyszerek drágulnak áprilistól

2011. március 28. 09:02

Áprilistól jelentősen drágul számos úgynevezett kombinációs gyógyszer, leginkább vérnyomáscsökkentők, mert az Országos Egészségbiztosítási Pénztár mérsékli a tb-támogatásukat - írja a Magyar Nemzet.

Az úgynevezett kombinációs készítmények olyan gyógyszerek, amelyek egy tablettában két különféle hatóanyagot tartalmaznak. Ez gyakorlatilag elegendő két gyógyszer helyett egy tablettát bevenni.

A lap szerint áprilistól több száz ilyen termék támogatását csökkenti az OEP, mert a felülvizsgálat során indokolatlannak találták azt, hogy összegszerűen több támogatást kapnak ezek a szerek, mint amennyit a két hatóanyagot külön-külön tartalmazó gyógyszer együttesen.

Ezzel a lépéssel körülbelül 4 milliárd forintot spórol az állam. Egy felmérés szerint tavaly a magyar lakosság 16-17 milliárd forintot költött kombinációs szerekre. 

 

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. június 26. 15:47
Magyarországon több mint száz helyi televízió működik, amelyek az elmúlt évtizedekben települések, k...
Bankmonitor  |  2026. június 26. 12:08
A jegybank június 24-től 6,00 százalékra mérsékelte az alapkamatot és további csökkentéseket helyeze...
ChikansPlanet  |  2026. június 26. 09:11
A tengeri fű a partközeli sekély vizekben élő virágos növény, amely hatalmas, sűrű úgynevezett víz a...
Holdblog  |  2026. június 26. 01:48
A Spirit FM Több kevesebb című gazdasági műsorában Rónai Egon műsorvezető és Pecze Kristóf, a Hold A...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 27. szombat
László
26. hét
Június 27.
Polgárőr nap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?