14 °C Budapest
Vadiúj autómegosztó indul Magyarországon: itt lesz elérhető a szolgáltatás

Vadiúj autómegosztó indul Magyarországon: itt lesz elérhető a szolgáltatás

2023. október 19. 14:32

A jövő héttől wigo (ejtsd: vigo) néven működik a Magyarországon megszűnő SHARE NOW helyébe lépő carsharing szolgáltatás. A SHARE NOW Magyarország jelenlegi, 100 ezer regisztrált felhasználójának az új alkalmazás letöltésén és „beüzemelésén” túl nincs teendője, az új érdeklődők pedig október 24-től tudnak regisztrálni a wigóra.

A SHARE NOW szolgáltatás üzemeltetésével utolsó piacralépőből 2022 végére árbevétel tekintetében piacvezetővé vált Wallis Autómegosztó október 24-ével saját autómegosztó szolgáltatást indít wigo márkanéven. Ezen a napon megszűnik a SHARE NOW szolgáltatása Magyarországon, ügyfelei pedig – a magánszemélyek ugyanúgy, mint a vállalatiak – automatikusan wigo felhasználókká válnak.

Ehhez elég letölteniük a wigo alkalmazását, amely mától iOS-en és Androidon egyaránt elérhető, és egy jelszóváltoztatás után használatba vehető. Az új szolgáltatás többek között bővített kedvezményeket és rugalmas, automatizált csomagválasztást is biztosít a felhasználóknak. Emellett azok a felhasználók, akik a mai napig a SHARE NOW-ra regisztráltak, külföldön továbbra is igénybe tudják venni a szolgáltatást.

Az újonnan regisztrálók október 24-től tudnak csatlakozni a wigóhoz, amelynek a főváros mellett az agglomerációban is komoly tervei vannak: a közel 100 km2-es szolgáltatási területet olyan, folyamatosan növekvő külső zónák egészítik ki, mint Budakalász, Budaörs, Dunakeszi vagy Érd.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 19. csütörtök
József, Bánk
12. hét
Március 19.
Az alvás világnapja
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?