Több, mint 1,5 milliárd forint bírságot szabott ki a nemzeti versenyhatóság hat vállalkozásra.
Nem bírnak lassítani a magyarok: eddig 11 milliárd forintot fizettünk be gyorshajtásért az idén
2023-ben már több mint 11 milliárd forintnyi bírságot fizettek be a gyorshajtók az Országos Rendőr-főkapitányág adatai szerint. Ez alapján pedig már több mint 400 ezer gyorshajtót bírságoltak meg, ami 40 százalékkal több, mint 2022 első félévében.
Idén az első félévben minden eddiginél több gyorshajtót kaptak el: az Országos Rendőr-főkapitányság statisztikája szerint január és június között 48854 esetben bírságoltak. Ez azt jelenti, hogy átlagosan minden órában 93 autós akadt fent az ellenőrzésen. Az átlagos bírság egyébként 30 ezer forint volt, amivel több mint 11 milliárd forint volt az, amit kiszabtak bírságként idén.
Éppen emiatt, és az egyre sűrűsödő balesetek miatt van szükség arra, hogy több trafipaxot szereljenek föl. Ezen kívül pedig egyre több olyan eszközt vet be a rendőrség, amivel a forgalomból, elvegyülve az autók között tudják mérni a forgalmat – írta meg az RTL.
Ezekkel az új eszközökkel pedig több mint duplájára nőtt a sebességmérő eszközök száma. Az első félévben pedig ezzel körülbelül hatszor annyi gyorshajtót kaptak el eddig, mint 2022 azonos időszakában.
Őrült terepjárót készül piacra dobni a Mercedes: a magyar elit kedvence lehet az új csúcs G-osztály?
A Mercedes-Benz bemutatta az első képeket az új G-osztály Cabrioletről, amely közel tíz év után hozza vissza a legendás terepjáró nyitott változatát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








