-3 °C Budapest
A Fehér Ház déli oszlopcsarnoka karácsonykor. Ez a neoklasszicista, palladián stílusú ház az Egyesült Államok elnökének fő rezidenciája.

Nagyon berágott az oroszokra Donald Trump: ezt ígéri válaszcsapásnak, jöhetnek az újabb szankciók

2025. március 7. 21:00

Trump kemény szankciókat helyezett kilátásba, ugyanis nem tetszik neki, hogy az orsozok ismét támadták Ukrajnát.

Újabb gazdasági szankciókat lengetett be Donald Trump amerikai elnök Oroszországgal szemben, ugyanis felbőszítették azok a harci cselekmények és dróncsapások, amelyeket az oroszok Ukrajna ellen hajtottak végre az éjszaka. Az elnök saját közösségi oldalán közzétett bejegyzésében azt írta, hogy "fontolgatja a nagyszabású banki szankciókat, más szankciókat és vámokat Oroszországgal szemben, amíg nem születik tűzszünet és végleges megállapodás a békéről".

Donald Trump emellett kifejtette, hogy szerinte a béketárgyalások minél hamarabbi megkezdésére lenne szükség.

Oroszországnak és Ukrajnának: azonnal üljenek az asztalhoz, mielőtt túl késő lenne. Köszönjük!!!

- írta még az elnök.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Az amerikai elnök egyébként éppen egy hete keveredett erős vitába a nála vendégeskedő Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, aki szerinte a harmadik világháborúval játszik. Erről többször is írtunk:

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. január 6. kedd
Boldizsár
2. hét
Január 6.
Vízkereszt
EZT OLVASTAD MÁR?