Lodz, Lengyelország április 30 2023 Kézben tartva az új fekete iphone 14 pro max., szerkesztőségi használatban

Ennek nem fognak örülni az Apple-fanok: drágulhat az iPhone a vámok miatt

2025. február 4. 20:32

Az Apple kénytelen lehet árat emelni az iPhone-oknál, ha elhúzódik a kereskedelmi háború az Egyesült Államok és Kína között - írja a Portfolio a CNBC nyomán.

A Morgan Stanley elemzése szerint az Apple kénytelen lehet megemelni az iPhone-ok árát, amennyiben elhúzódik az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi feszültség. A CNBC beszámolója alapján a pénzügyi szolgáltató cég szakértői úgy vélik, hogy a technológiai óriás egyelőre nem tett látható lépéseket a kínai importra kivetett 10 százalékos vám hatásainak mérséklésére.

Erik Woodring, a Morgan Stanley elemzője a beszállítói lánctól származó információkra hivatkozva arra a következtetésre jutott, hogy ez a vámteher akár 3,5 százalékos negatív hatást is gyakorolhat az Apple egy részvényre jutó eredményére. Az elemzés rávilágít arra is, hogy a vállalat esetleg bővítheti indiai gyártókapacitását a vámok elkerülése érdekében.

Azonban az indiai üzem, amely jelenleg az iPhone-gyártás 13 százalékát teszi ki, nem lenne képes kielégíteni az Egyesült Államokba irányuló teljes keresletet, ha a vámok hosszú távon fennmaradnának. Woodring szerint valószínűsíthető, hogy Donald Trump elnök - korábbi gyakorlatához hasonlóan - valamiféle mentességet biztosít majd az Apple-nek a vámok alól.

Az Apple számára tehát több lehetőség is rendelkezésre áll a helyzet kezelésére, de ha ezek nem vezetnek eredményre, végső megoldásként kénytelen lehet árat emelni. A Morgan Stanley becslése szerint ez csak mérsékelt, körülbelül 3 százalékos emelést jelentene, ami a fogyasztók számára havi 1 dollár többletköltséget eredményezne két év alatt.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. május 3. vasárnap
Tímea, Irma
18. hét
Május 3.
Anyák napja
Május 3.
Paranormal nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. május 2. 19:20
Mondd el, mit gondolsz!
Töltsd ki a kérdőívet: segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mégsem