A közel-keleti konfliktus hatására drasztikusan megemelkedtek a műtrágyaárak.
Elsősorban az energiaárak csökkenése miatt alacsonyabb lett az előző havinál a fogyasztói árak éves emelkedésének októberi üteme az euróövezetben. Mivel Magyarország elsődleges partnerei az euróövezeti országok, így az importált infláción keresztül az euroövezeti áramelkedésnek jelentős hatása van a hazai árszintre is.
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön előzetes adatként azt közölte, hogy októberben 0,7 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az euróövezet 19 tagállamában az egy évvel korábbiakhoz képest. Szeptemberben 0,8 százalék, tavaly októberben még 2,3 százalék volt az éves áremelkedés.
Elemzők szintén 0,7 százalékos októberi éves szintű fogyasztói áremelkedéssel számoltak. Az energia, élelmiszer és élvezeti cikkek nélküli áremelkedés (maginfláció) 1,1 százalék volt októberben a szeptemberi 1 százalék és a tavaly októberi 1,2 százalék után. Az élelmiszerek és élvezeti cikkek ára éves összevetésben 1,6 százalékkal emelkedett októberben a szeptemberi ugyancsak 1,6 százalék után, tavaly októberben 2,2 százalék volt.
Az energiaárak 3,2 százalékkal csökkentek októberben a szeptemberi szerényebb, 1,8 százalékos csökkenés után. Tavaly októberben az energiaárak még 10,8 százalékkal nőttek.
Felejtsd el az olcsó húsvéti sonkát: a húsipari szakértő elárulta, miért fizethetünk rá a spórolásra
Húsvéti sonkavásárlás 2026: Kötözött vagy gyorspácolt, áztatva vagy főzve, olcsón vagy horror áron – mutatjuk, mire érdemes figyelni az ünnepi asztalra kerülő sonka kiválasztásakor
-
Milliárdokkal támogatjuk a fontos társadalmi célokat (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
-
Évente akár 30 millió adagra is elegendő élelmiszert mentünk meg a rászorulóknak (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








