3 °C Budapest

Kiszorítják a filléres borokat a magyar boltokból

2014. november 4. 08:31

Hamarosan kiterjeszti a Földművelésügyi Minisztérium a múlt héten bevezetett, a földrajzi jelzés nélküli (FN) borok után literenként harmincforintos összegben megfizetendő ellenőrzési díjat - írja a Magyar Hírlap.

Az intézkedés elsősorban a dömpingáras borimport visszaszorítását célozza. Ezért a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) azokra a borimportőrökre is kiterjeszti a fizetési kötelezettséget, amelyek nem tagjai a tanácsnak.

A HNT szerint ugyanakkor a magyar borvidékek illetékesei már az idei szüret előtt módosították a termékleírásokat, így az FN borkategóriát most már főként az importborok teszik ki. Ezért az ellenőrzési díj alapvetően a külföldi FN-borokat sújtja majd, de az új rendszer várhatóan háttérbe szorítja azokat a borokat, amelyek eddig áfacsalással jutottak az üzletekbe.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 15. hétfő
Valér
51. hét
December 15.
A tea világnapja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?