Várhatóan ma teszik közzé azt a 15 évre szóló frekvenciapályázatot, amely a negyedik mobiltelefon-szolgáltató piacra lépéséhez szükséges - tudta meg a Napi Gazdaság.
A mostani tender nyertese a 900-1800-2100 MHz-es frekvencián szolgáltathat, vagyis az új társaság megkapja a gms-, a dcs- és a umts-frekvenciákat. A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) 2004-ben már megpróbálkozott a frekvenciacsomag pályáztatásával, akkor két cég pályázott, ám végül egyik sem nyújtotta be a szükséges 5 milliárd forintos bankgaranciát.
Attól óvnak a szakértők mindenkit, hogy a korábbi pályázatok ajánlataival hasonlítsák össze a negyedik szolgáltatótól várható legmagasabb liciteket, s az NHH pályázata nem is törekszik a költségvetési bevételek maximalizálására. Ehelyett inkább azt a gyakorlatot követnék, mellyel a Vodafone megszerezte az umts-frekvenciát, azaz egyszeri összeg mellett a cégnek a szolgáltatásból származó bevétele alapján kellene majd a licencdíjat fizetnie.
Várhatóan egy másik pályázatot is megjelentet a mai napon az NHH, piacra dobnák a 450 MHz-es frekvenciát, melyet elsődlegesen szélessávú mobilinternet-szolgáltatáshoz használhatna a nyertes a gyéren ellátott helyeken. Ez a frekvencia is lehetne egyébként országos lefedettségű, azonban nem ez a cél, hanem az, hogy ott is kielégítsék a mobil internet iránti igényeket, ahol az a jelenlegi technológiával csupán költségesen lenne megoldható.
Ehhez hasonló működik egyébként Csehországban, Lengyelországban, s most írtak ki pályázatot Romániában.
Itt a bejelentés, új világmárka érkezik Magyarországra: ekkor nyit az első üzlet, indul el a webshop
A márka Görögországban, Ausztriában, Lengyelországban, Romániában és Indiában is debütál franchise-partnerségeken keresztül
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.








