A héten a Nemzeti Adóhivatal fokozott ütemben kezdi meg a piacok, kitelepülések, karácsonyi vásárok ellenőrzését. Mutatjuk, hogy hol lehet számítani a hatóságokra!
Az Erste Bank tapasztalatai szerint elsősorban a feldolgozóipari, agrár illetve kereskedelmi cégek veszik igénybe az NHP Hajrá keretében elérhető forrásokat. A pénzintézet a programban tavaly év végéig több mint 97 milliárd forint értékben csaknem ezer szerződést kötött.
Nagy segítséget jelent a hazai vállalkozások finanszírozásában az NHP Hajrá. Az Erste Bank a Magyar Nemzeti Bank programja keretében 2020 végéig közel ezer hitel- vagy lízingszerződést kötött összesen több mint 97 milliárd forint értékben. A mikro-, kis- és középvállalkozásoknak eddig folyósított hitel összege eléri a 81 milliárd forintot. Jelentős a kereslet a termék iránt, a következő hónapokban pedig további növekedés várható a megkötött ügyletek számában - mondta el Szerdahelyi Róbert, az Erste Bank kis- és középvállalati üzletágának igazgatója.
A vállalkozások egyelőre elsősorban a forgóeszköz-finanszírozást igénylik, az Ersténél a kihelyezett hitelek 55 százalékát ilyen céllal vették fel a cégek. A beruházáshoz kapcsolódó források többsége a meglévő hitelek kiváltását szolgálta: az ügyletek 24 százaléka volt hitelkiváltás, míg az új beruházási hitelek aránya 21 százalék. A megkötött szerződések kétharmadát három iparágból igényelték. A kihelyezett hitelek 24 százaléka a feldolgozóiparba, 22 százaléka a mezőgazdaságba, míg 19 százaléka a kereskedelembe ment.
Az NHP Hajrá hitelek feltételei önmagukban is rendkívül vonzók a kkv-szektor számára, a termékek emellett jól kombinálhatók a különböző garanciaprogramokkal. Az Erste Bank várakozása szerint a pandémiás helyzet várható javulásával ismét élénkül majd a gazdaság és nő a lakossági fogyasztás, ennek köszönhetően mind több hazai vállalkozásnál terveznek fejlesztést. Ezzel párhuzamosan pedig egyre nagyobb igény lesz a beruházási célú hitelekre - tette hozzá Szerdahelyi Róbert.
A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
A Black Friday után itt a Green Friday: mutatjuk, milyen akciók várnak
A túlfogyasztásra hívja fel a figyelmet a Mastercard kampánya.
-
Új trendek a csapatépítésben, egyre messzebb utaznak a cégek
A rendezvénypiac aktuális helyzetéről Vígh-Guttmann Barbarát, az Adventor Hotel Kft. értékesítési vezetőjét kérdeztük.
-
Karácsonyi készülődés a PENNY-vel (x)
Szívhez szóló videóval is köszönti a vásárlókat az üzletlánc
- Új MÁV-menetrend: hatvan éve gyorsabban lehetett Budapestről Miskolcra jutni, mint most
- Válaszolt Párizs, mi lesz a merénylet fényében az olimpia megnyitójával
- MNB: Bírságot kapott az egyik legnagyobb internetes áruház
- Szijjártó Péter: a külpolitika az ország fizikai és gazdasági biztonságát garantálja
- Az elnök lestoppolta az Ukrajnának szánt harcjárműveket - vita Bulgáriában
- Újabb nehéz terhet kapott a kínai gazdaság
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


