A Magyar Telekom összes bevétele 0,8 százalékkal, adózott eredménye 0,5 százalékkal nőtt a második negyedévben 2025 azonos időszakához képest.
Kivonul Magyarországról a Charles Vögele Hungaria Kereskedelmi Kft - írja a Világgazdaság. A vállalat a svájci anyacég csődje miatt kénytelen befejezni a tevékenységét.
A cég minden más európai országban már korábban bezárta a boltjait, a közelmúltbeli ausztriai csőd azonban ellehetetlenítette a további hazai működést. A munkavállalókat és a területeket megpróbálják más bérlőnek tovább adni.
Munkavállalóinak létszáma a legfrissebb beszámoló szerint 194 fő volt, akik 27 magyarországi egységben dolgoztak. A kivonulás fő oka, hogy a svájci anyacég tavaly május óta fizetési moratórium alatt áll, és megindult ellen a csődeljárás.
Hatalmas bejelentést tett Vitézy Dávid: nem húzzák tovább az időt, komoly változás jön Rákosrendezőn
A miniszter hangsúlyozta, hogy a társadalom mindig súlyos árat fizet, ha a külföldi befektetők rövid távú érdekei és a politikai kampányok felülírják a szakmai szempontokat.
-
Letarolták az európai kiskereskedelmet: már minden második megvásárolt termék ebbe a kategóriába tartozik
A saját márkás termékek népszerűsége töretlen.







