A lapostévék, illetve mobil telefonok kitűnő forgalmának köszönhetően igen jó negyedévet zárt 2009. végén a Samsung.
A december 31-ével lezárult negyedévben a Samsung adózás utáni eredménye 2,7 milliárd dollárra emelkedett. A minap közzétett jelentés szerint közel 11 millió lapostévét adott el a cég az utolsó három hónapban, ezzel a világ első gyártójává lépett elő, akinek sikerült átlépnie a bűvös 10 milliós határt.
A televíziók mellett a mobiltelefonok iránti kereslet is kedvezően alakult: 69 millió készüléket adtak el ez idő alatt, amely 16 százalékkal haladta meg az előző év hasonló időszaki forgalmát. A teljes 2009-es év során összesen 277 millió maroktelefon fogyott.
Ami a jövőt illeti, a Samsung bízik benne, hogy 2010-ben is folytatódni fog a fellendülés, és tovább emelkedik a lapostévék, mobiltelefonok, valamint a laptopok iránti kereslet.
A Samsung egyébként a világ legnagyobb lapostévé, és a második legnagyobb mobiltelefon gyártója, közvetlenül a finn Nokiát követve a rangsorban.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Kiderült, hányan kapnak kétmillió forint feletti nyugdíjat
- Magyarország is kap a menekültellátásért járó támogatásból
- Támogatták az Orbán kormány eddig meghallgatott miniszterjelöltjeit az Országgyűlés bizottságai - a nap hírei
- Nagy István hatékonyabban védené a termőföldeket
- Semjén Zsolt: folytatódnak a nemzetpolitikai programok
- Bezárják egy német város összes macskáját
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


