6 °C Budapest

Nyerő tipp a sikerhez: elárulták a titkot az amerikaiak!

Pénzcentrum
2008. június 6. 09:30

Egyre többen és egyre gyakrabban használjuk a légi közlekedés adta előnyöket a fapados járatok gomba módra történő szaporodásának köszönhetően. Talán meglepő, de mégsem a társaságok járnak ezzel a legjobban, a Forbes magazin segítségével megkaptuk a tippet, hol érdemes üzletet nyitni!

A bevezetés után egyértelművé válik, hogy nem másutt, mint a reptereken. Mindez pedig az utasszám és egyben a késési idő növekedésére vezethető vissza, hiszen mi mást csinálhatna egy reptéren rekedt utas, mint hogy vásároljon?

2007 során egy kongresszusi jelentés szerint az utasok összesen 320 millió órát veszítettek a járatok késései miatt, amelyből éves szinten átlagosan 40 milliárd dollárnyi veszteség keletkezik (mind a légitársaságok, mind pedig az utasok számára). A reptéri üzletek azonban örülhetnek, nekik jól jön egy-egy késés, vagy járat-törlés.

Míg 1990-ben még csupán a reptéri bevételek 30 százaléka származott kiskereskedelemből, parkolásból, illetve egyéb reptéri szolgáltatásokból, addig az utóbbi időben ez az arány már 50 százalékra emelkedett. A nagyobb légikikötőkben ez az arány már 60 százalékot is kitesz.

Az ICAA, a Nemzetközi Polgári Repülési Felügyelet szeptemberben kiadott tanulmánya szerint 2005-ben 53 észak-amerikai reptér adatainak vizsgálata alapján a kikötők 2 milliárd dollár nyereséget értek el, szemben a légitársaságok 10 milliárd dolláros veszteségével. Az ötvenháromból csupán öt reptérnek nem sikerült nyereséget termelnie.

A félreértések elkerülése végett nem árt tisztázni, hogy mindezek ellenére a reptereknek nem érdeke a késések "kitermelése". Nekik a folyamatos, visszatérő forgalomra van szükségük, azonban a késések az utasok számára megterhelőek. Végső soron tehát a nyertesek a reptereken üzletet nyitó cégek.

Az iparágban leginkább magáncégek tevékenykednek, az öt legnagyobb reptéri tevékenységet folytató tengerentúli cégből négy magántulajdonban van. A Paradies Shop Atlantában indult egy bolttal, s már 48 éve folyamatosan sikeres és nyereséges, így mára már több mint 500 egységet tudhat magáénak

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Ezen cégek számára a kilátások kedvezőek, ugyanis az FAA, az amerikai légügyi hatóság előrejelzése szerint 2025-ig éves szinten 2,7 százalékkal növekszik majd az utasszám. A késések révén így egyre többen rekednek a légikikötőkben, ahol nem tudnak mást tenni, csupán vásárolni.

Az Airport Council International felmérése szerint a repterek 26 százaléka rendelkezik DVD-kölcsönzővel, 48 százalék játszóházzal, 11 százalék videojáték-állomásokkal, 28 százalék élőzenével, 34 százalék masszázs-szalonnal, s 17 százalék manikűrössel.

Üröm az örömben, hogy ezek az üzletek, s sikerük is a légiipar teljesítményéhez kötött. Ez pedig azt jelenti, hogy számukra sem üdvös az üzemanyagárak emelkedése, hiszen amennyiben drágul a repülés, kevesebb lesz az utas is, akiket ki kell szolgálni...

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 7. vasárnap
Ambrus
49. hét
December 7.
Advent (2.)
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 6. 19:19
Agrárszektor  |  2025. december 6. 19:31