Az elővárosi vonatokat ezúttal nem autóbuszos pótlás helyettesíti.

Új típusú közlekedési táblák jelennek meg Európában: Franciaországban és az Egyesült Királyságban zöld szegélyű, ajánlott sebességet mutató jelzésekkel ösztönzik a járművezetőket a biztonságosabb közlekedésre - írja a vezess.hu.
Bár az 1968-as Bécsi Egyezmény óta Európában törekszenek a közlekedési táblák egységesítésére, még mindig találkozhatunk egyedi megoldásokkal. Az egyik ilyen újítás a zöld szegélyű sebességjelző tábla, amely már két nyugat-európai országban is megjelent.
A hagyományos, piros körben megjelenő sebességkorlátozó táblákkal ellentétben ezek az új, zöld szegélyű jelzések nem kötelező érvényűek, csupán javasolt sebességértéket mutatnak a járművezetőknek.
Az új típusú táblák elsődleges célja a közlekedésbiztonság növelése, különösen olyan területeken, ahol jelentős a gyalogos- és kerékpárosforgalom. A korszerű járművek vezetéstámogató rendszerei már képesek felismerni és értelmezni ezeket a jelzéseket, így automatikusan szabályozhatják a jármű sebességét.
Az Egyesült Királyságban az egyértelműség kedvéért a táblákat gyakran 'advised speed limit' (ajánlott sebességkorlátozás) felirattal is kiegészítik, hangsúlyozva, hogy nem kötelező előírásról van szó.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A tapasztalatok szerint ezek a jelzések hasonlóan hatékonyak, mint a lakott területek elején található sebességmérő kijelzők: bár nem járnak szankcióval, mégis eredményesen ösztönzik a járművezetőket a lassításra.
A szakértők szerint az új megoldás előnye, hogy a járművezetők agya jobban reagál a konkrét sebességértékeket mutató kerek táblákra, mint az általános, lassításra figyelmeztető jelzésekre, így hatékonyabban szolgálják a közlekedésbiztonságot.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


